Сторінка:Відомості Верховної Ради 1944-1945.djvu/105

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


д) звання Заслуженого артиста Української РСР присвоюється режисерам, артистам театру, кіно, естради, цирку, капели, композиторам, дирижерам музикантам, що володіють високою майстерністю, створили високохудожні образи, вистави, кінофільми, музично-вокальні твори і своєю діяльністю сприяють розвитку мистецтва;

е) звання Заслуженого вчителя школи Української РСР присвоюється вчителям початкових, неповних середніх, середніх, спеціальних і педагогічних шкіл, які мають стаж педагогічної роботи не менше 10 років, за видатні успіхи в справі навчання дітей, виховання в них почуття любові й відданості батьківщині;

є) звання Заслуженого лікаря Української РСР присвоюється лікарям лікарських дільниць, амбулаторій, родильних будинків, лікарень, поліклінік, лікувально-профілактичних, санітарних установ і органів охорони здоров'я, які пропрацювали в цих установа не менше 10 років і особливо відзначились у своїй практичній діяльності в області охорони здоров'я.

2. Почесні звання присвоюються по представленню Народних Комісаріатів і Управління в справах мистецтв при Раднаркомі Української РСР.

Про присвоєння почесних звань можуть порушити клопотання районні, міські Ради депутатів трудящих та їх виконавчі комітети, партійні, профспілкові й інші громадські організації перед виконавчими комітетами обласних Рад депутатів трудящих, які вносять свої пропозиції до відповідних Наркоматів або Управління в справах мистецтв при Раднаркомі Української РСР.

3. Особам, яким присвоєні почесні звання Української РСР, вручаються особі грамоти Президії Верховної Ради Української РСР.

4. Позбавлення почесного звання Української РСР може бути проведене тільки Президією Верховної Ради Української РСР.


УКАЗ
Президії Верховної Ради УРСР
Про присвоєння почесного звання Заслуженого діяча науки УРСР академікам Академії наук УРСР

За видатні заслуги в області розвитку радянської науки, в зв'язку з 25-річчям з дня заснування Академії наук Української РСР, присвоїти почесне звання Заслуженого діяча науки УРСР:

Воблому Костянтину Григоровичу — академіку Академії наук УРСР;