Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/264

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено

тонн, марганцевих руд — 75 млн. тонн, калійних солей — 80 млн. тонн, графіту — 7,7 млн. тонн і гіпсу — 7 млн. тонн. Підготувати для нового шахтного будівництва 139 вугільних ділянок потужністю 73 млн. тонн; провести розвідкові роботи по підготовці промислових ділянок для буровугільних розробок у правобережних і західних областях України. Широко розгорнути геологорозвідкові роботи на природний газ в Дрогобицькому і Азово-Чорноморському районах, збільшити промислові запаси нафти на 325 свердловиноточок у західних областях України, а також закінчити промислову розвідку в районі Ромен.

Відбудувати повністю залізничні лінії і вузли, паровозо- і вагоноремонтні заводи та депо. Посилити річковий і морський транспорт і значно збільшити тоннаж флоту; відбудувати підприємства суднобудівної промисловості.

Забезпечити в широких розмірах освоєння малих річок з транспортною метою та використанням їх для спорядження місцевих гідроелектростанцій і розвитку рибництва.

Відбудувати й поліпшити автомагістраль Москва—Харків та збудувати автомобільні шляхи, що з'єднують міста Української РСР з містами Північного Кавказу і Криму.

Для скорочення завозу ділової деревини в Українську РСР встановити на 1946–1950 роки загальний план заготівлі і вивозки ділової деревини на Україні в розмірі 47,6 млн. кубометрів за рахунок збільшення лісозаготівель в західних областях при обмеженні лісорубання в східних областях України.

Відбудувати і збудувати нові підприємства промисловості будівних матеріалів, в тому числі цементні, скляні, цегельні, вапняні, черепичні заводи, заводи металокоінструкцій, заводи стандартних будинків, буддеталей, санітарної техніки, м'якої покрівлі, високоміцного гіпсу, і забезпечити для підприємств промисловості будівних матеріалів міцну місцеву паливно-енергетичну базу.

Встановити посівні площі на 1950 рік по УРСР в розмірі 30,5 млн. гектарів.

Визначити поголів'я худоби на кінець 1950 року в таких розмірах: коней — 2629 тис. голів, великої рогатої худоби — 12230 тис. голів, овець і кіз — 6780 тис. голів, свиней — 9600 тис. голів.

Перетворити м. Львів на великий індустріальний центр України. Збудувати і ввести в дію в місті Львові автоскладальний завод, електроламповий завод, завод телеграфної та телефонної апаратури, скляний завод, трикотажну фабрику, підприємства харчової промисловості, а також відновити і збільшити потужність міської електростанції.

Забезпечити найшвидшу відбудову й розвиток усіх галузей народного господарства і культури Закарпатської області. Передбачити першочергову відбудову і розвиток сільського господарства, особливо садівництва, виноградарства, тварин-