Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/438

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

нити словом «Міністерствами», слова «Прокурором СРСР» замінити словами «Генеральним Прокурором СРСР».

38. В статтях 94 і 95 слова «Прокурором СРСР» замінити словами «Генеральним Прокурором СРСР».

39. В статті 96 слова «Прокурори адміністративних округ, районні і міські прокурори» замінити словами «Окружні, районні і міські прокурори» і слова «Прокурора СРСР» замінити словами «Генерального Прокурора СРСР».

Відповідно до цього статтю 96 викласти так:

«Стаття 96. Окружні, районні і міські прокурори призначаються Прокурором Української РСР з затвердженням Генерального Прокурора СРСР на строк п'ять років».

40. В статті 97 слова «Прокуророві СРСР» замінити словами «Генеральному Прокуророві СРСР».

41. В статті 99 слова «скороченням робочого дня для величезної більшості робітників до 7-ми годин» замінити словами встановленням для робітників і службовців восьмигодинного робочого дня і скороченням робочого дня до семи і шести годин для ряду професій з важкими умовами роботи і до чотирьох годин — у цехах з особливо важкими умовами роботи».

Відповідно до цього статтю 99 викласти так:

«Стаття 99. Громадяни Української РСР мають право на відпочинок.

Право на відпочинок забезпечується встановленням для робітників і службовців восьмигодинного робочого дня і скороченням робочого дня до семи і шести годин для ряду професій з важкими умовами роботи і до чотирьох годин — у цехах з особливо важкими умовами роботи; встановленням щорічних відпусток робітникам і службовцям із збереженням заробітної плати; наданням для обслуговування трудящих широкої сітки санаторіїв, будинків відпочинку, клубів».

42. В статті 101 перед словом «освіти» додати слово «семирічної» і виключити із статті слова «включаючи вищу освіту» і слова «величезній більшості тих, що вчаться у вищій школі»; після слів «державних стипендій» додати слова «учням вищої школи, які відзначилися».

Відповідно до цього викласти статтю 101 так:

«Стаття 101. Громадяни Української РСР мають право на освіту.

Це право забезпечується загальнообов'язковою початковою освітою, безплатністю семирічної освіти, системою державних стипендій учням вищої школи, які відзначилися, навчанням у школах рідною мовою, організацією на заводах, в радгоспах, машинно-тракторних станціях і колгоспах безплатного виробничого, технічного й агрономічного навчання трудящих».

43. В статті 102 в другій частині після слів «державною охороною інтересів матері і дитини» додати слова «державною допомогою багатодітним і одиноким матерям».