Перейти до вмісту

Сторінка:Відомості Верховної Ради 1948.djvu/157

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

позбавлених виборчих прав) подаються до виконавчого комітету Ради депутатів трудящих, який опублікував список.

13. Виконавчий комітет Ради депутатів трудящих повинен розглянути кожну заяву про неправильність в списку виборців у триденний строк і внести необхідні виправлення в список виборців або видати заявникові писану довідку про мотиви відхилення його заяви. В разі непогодження з рішенням виконавчого комітету Ради депутатів трудящих заявник може подати скаргу у виконавчий комітет вищестоящої Ради депутатів трудящих, рішення якого є остаточним.

Розділ III
ВИБОРЧІ ОКРУГИ І ВИБОРЧІ ПУНКТИ ПО ВИБОРАХ НАРОДНИХ СУДІВ

14. У кожному виборчому окрузі по виборах народного суду обираються один народний суддя і народні засідателі числом від 50 до 75 чоловік.

Число народних засідателів, яких належить обрати в кожному виборчому окрузі, встановлюється виконавчим комітетом обласної Ради депутатів трудящих на подання Управління Міністерства Юстиції Української РСР при обласній Раді депутатів трудящих.

15. Списки виборчих округів по виборах народних судів з зазначенням числа народних засідателів, які підлягають обранню по кожному округу, опубліковуються виконавчим комітетом обласної Ради депутатів трудящих не пізніше, як за 45 днів до виборів.

16. Для приймання виборчих бюлетенів і підрахунку голосів на території виборчого округу по виборах народного суду утворюються виборчі пункти.

17. Утворення виборчих пунктів провадиться не пізніше, як за 35 днів до виборів: в містах — виконавчими комітетами міських Рад депутатів трудящих, у містах з районним поділом — виконавчими комітетами районних Рад депутатів трудящих, у сільських місцевостях — виконавчими комітетами окружних, районних Рад депутатів трудящих.

18. В містах, селищах, а також в селах і на території сільських Рад, які налічують понад 2000 чоловік населення, виборчі пункти утворюються з розрахунку один виборчий пункт на 1500 — 3000 чоловік населення.

19. Територія сільської Ради, що ралічує не більше 2000 чоловік населення, становить, як правило, один виборчий пункт.

У кожному селищі, селі, що налічує від 500 до 2000 чоловік населення, утворюється окремий виборчий пункт.

У селищі або групі селищ, які налічують менше 500, але не нижче 300 чоловік населення, у тих випадках, коли відстань від таких селищ до виборчого пункту перевищує 10 кілометрів, можуть бути утворені окремі виборчі пункти.