Перейти до вмісту

Сторінка:Відомості Верховної Ради 1948.djvu/162

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Протокол підписується уповноваженим і всіма членами лічильної комісії.

52. В протоколі голосування по виборчому пункту повинно бути зазначено:

а) час початку і закінчення подачі голосів;
б) число виборців по списку;
в) число виборців, які одержали виборчі бюлетені;
г) число виборців, які взяли участь у голосуванні;
д) число бюлетенів, визнаних недійсними, окремо по виборах народного судді і окремо по виборах народних засідателів;
е) число бюлетенів, в яких викреслено прізвища всіх кандидатів, окремо по виборах народного судді і окремо по виборах народних засідателів;
ж) число голосів, поданих за кожного кандидата в народні судді і в народні засідателі.

53. Протокол голосування по виборчому пункту уповноважений негайно надсилає у виконавчий комітет окружної, районної або міської Ради депутатів трудящих.

54. Всі виборчі бюлетені (окремо дійсні і окремо визнані недійсними) повинні бути опечатані і здані на зберігання: у містах — виконавчим комітетам міських Рад депутатів трудящих, в містах з районним поділом — виконавчим комітетам районних Рад депутатів трудящих, а у сільських місцевостях — виконавчим комітетам окружних, районних Рад депутатів трудящих.

На виконавчий комітет Ради депутатів трудящих покладається обов'язок зберігати виборчі бюлетені на протязі 3 місяців з дня виборів.

55. Окружні лічильні комісії при виконавчих комітетах окружних, районних або міських Рад депутатів трудящих встановлюють наслідки виборів народних суддів і народних засідателів по кожному виборчому округу на підставі протоколів, надісланих уповноваженими по виборчих пунктах.

При підрахуванні голосів мають право бути присутніми спеціально на те уповноважені представники громадських організацій і товариств трудящих, а також представники преси.

56. Кандидат в народні судді або в народні засідателі, який одержав абсолютну більшість голосів, тобто більше половини всіх голосів, поданих по округу і визнаних дійсними, вважається обраним.

57. Окружна лічильна комісія при виконавчому комітеті окружної, районної або міської Ради депутатів трудящих складає протокол голосування за кандидатів в народні судді і народні засідателі по виборчому округу в трьох примірниках. Протокол підписується всіма членами лічильної комісії.

58. В протоколі голосування по виборчому округу повинно бути зазначено:

а) загальне число виборців по округу;