Сторінка:Відомості Верховної Ради 1950.djvu/101

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

командира. Всі інші військовослужбовці вносяться в списки виборців за місцем проживання відповідними виконавчими комітетами Рад депутатів трудящих.

Стаття 17. Списки виборців, спільні для виборів до всіх Рад депутатів трудящих, складаються по кожній виборчій дільниці, за формою, встановленою Президією Верховної Ради Української РСР, в алфавітному порядку з зазначенням прізвища, імені, по батькові, віку, місця проживання виборця, а також номерів виборчих округів по виборах до відповідної Ради депутатів трудящих. Списки виборців підписуються головою і секретарем виконавчого комітету Ради депутатів трудящих.

Стаття 18. За 30 днів до виборів виконавчий комітет Ради депутатів трудящих вивішує списки виборців для загального огляду або забезпечує виборцям можливість ознайомлення з цими списками в приміщенні Ради або виборчої дільниці.

Стаття 19. Оригінал списків виборців зберігається відповідно у виконавчому комітеті Ради депутатів трудящих, у військовій частині або у військовому з'єднанні.

Стаття 20. При зміні виборцем місця свого перебування в строк між опублікуванням списку виборців і днем виборів відповідний виконавчий комітет Ради депутатів трудящих видає йому за формою, встановленою Президією Верховної Ради Української РСР, «Посвідку на право голосування» і відмічає в списку виборців — «вибув»; у пункті нового місця проживання (постійного або тимчасового) виборець вноситься в список виборців по пред'явленні «Посвідки на право голосування», а також посвідки про особу.

Стаття 21. Заяви про неправильність у списку виборців (невключення в список, виключення із списку, перекручення прізвища, імені, по батькові, неправильне включення в список осіб, позбавлених виборчих прав) подаються до виконавчого комітету Ради депутатів трудящих, який опублікував список і який повинен не пізніше, як у триденний строк розглянути кожну заяву про неправильність у списку виборців.

Стаття 22. Після розгляду заяви про неправильність у списку виборців виконавчий комітет Ради депутатів трудящих повинен або внести необхідні виправлення в список виборців, або видати заявникові писану довідку про мотиви відхилення його заяви.

Стаття 23. В разі непогодження з рішенням виконавчого комітету Ради депутатів трудящих у питанні про неправильність у списку виборців, заявник може подати скаргу в Народний суд, який не пізніше, як у триденний строк, повинен у відкритому судовому засіданні, з викликом заявника і представника виконавчого комітету Ради, розглянути цю скаргу і своє рішення негайно повідомити як заявникові, так і виконавчому комітетові Ради депутатів трудящих. Рішення Народного суду остаточне.