Сторінка:Відомості Верховної Ради 1950.djvu/113

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана
РОЗДІЛ IX
ДЕНЬ ВИБОРІВ

Стаття 82. Вибори до обласних, окружних, районних, міських, районних у містах, сільських і селищних Рад депутатів трудящих провадяться протягом одного дня — загального для Української РСР.

Стаття 83. День виборів встановлюється Президією Верховної Ради Української РСР не пізніше, як за 2 місяці до строку виборів. Вибори провадяться в неробочий день.

Стаття 84. Щодня протягом останніх 15 днів перед виборами Дільнична виборча комісія широко оповіщає виборців шляхом опублікування або іншим способом про день виборів і місце виборів.


РОЗДІЛ X
ПОРЯДОК ГОЛОСУВАННЯ

Стаття 85. Подача голосів виборцями провадиться в день виборів від 6 години ранку до 12 годин ночі за місцевим часом.

Стаття 86. О 6 годині ранку в день виборів голова Дільничної виборчої комісії в присутності її членів перевіряє виборчі скриньки і наявність складеного за встановленою формою списку виборців, після чого закриває і опечатує скриньки печаткою комісії і запрошує виборців приступити до подачі голосів.

Зразки печаток і виборчих скриньок установлюються Президією Верховної Ради Української РСР.

Стаття 87. У приміщенні для виборів виділяються окремі кімнати або устатковуються окремі кабіни для заповнення виборцями виборчих бюлетенів. У цих кімнатах або кабінах під час заповнення виборцями виборчих бюлетенів забороняється присутність будь-кого, в тому числі і членів виборчої комісії, крім голосуючих.

Стаття 88. Кожний виборець голосує особисто, з'являючись для цього в приміщення для голосування. Подача голосів виборцями провадиться опусканням у виборчу скриньку виборчих бюлетенів.

Стаття 89. З'явившись у приміщення для виборів, виборець пред'являє секретареві або уповноваженому на те членові Дільничної виборчої комісії або паспорт, або колгоспну книжку, або профспілковий квиток, або іншу посвідку про особу і після перевірки за списком виборців та відмітки в списку виборців одержує виборчі бюлетені встановленого зразка.

Стаття 90. Виборець у приміщенні, відведеному для заповнення виборчих бюлетенів, залишає у кожному виборчому бюлетені прізвище того кандидата, за якого він голосує, викреслюючи прізвища інших, потім виборець іде до виборчої скриньки і опускає в неї виборчі бюлетені.