Перейти до вмісту

Сторінка:Відомості Верховної Ради 1950.djvu/41

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана
ПОСТАНОВА
Президії Верховної Ради Української РСР
Про стан розгляду заяв і скарг трудящих у виконавчих комітетах Сумської і Чернігівської обласних Рад депутатів трудящих

Заслухавши доповіді голови виконавчого комітету Сумської обласної Ради депутатів трудящих тов. Шадрина В. А. та заступника голови виконавчого комітету Чернігівської обласної Ради депутатів трудящих тов. Цимбаліста І. Є. про розгляд заяв і скарг трудящих у виконавчих комітетах обласних, міських, районних, сільських і селищних Рад, а також у громадських і господарських організаціях цих областей, Президія Верховної Ради Української РСР відмічає, що виконавчі комітети Сумської і Чернігівської обласних Рад не навели ще належного порядку у розгляді заяв і скарг трудящих. Деякі керівники виконавчих комітетів місцевих Рад, громадських і господарських організацій формально, по-бюрократичному ставляться до розгляду заяв і скарг трудящих, допускають тяганину і несвоєчасно вирішують життьові питання, про які повідомляють трудящі в своїх заявах і скаргах.

Голови виконавчих комітетів Сумської і Чернігівської обласних Рад, а також завідуючі відділами цих виконкомів самі не розглядають заяв і скарг трудящих, а в більшості цю справу передоручають другорядним працівникам апарату, які в свою чергу їх пересилають у нижчестоящі організації. Так, з одержаних в 1949 році 5 187 заяв і скарг трудящих розглянуто безпосередньо у виконкомі Чернігівської обласної Ради тільки 79, а у виконкомі Сумської обласної Ради з 4 018 заяв і скарг розглянуто 241. Решту заяв і скарг переслано на розгляд виконкомів районних і міських Рад та різних обласних організацій.

Виконком Чернігівської обласної Ради депутатів трудящих і зокрема голова виконкому т. Капранов В. Л. не здійснював контролю за розглядом заяв і скарг трудящих, які надіслані у нижчестоящі організації, внаслідок чого майже половина цих заяв і скарг розглядалась протягом 2–6 місяців.

Такий же стан з пересланими в інші організації заявами і скаргами має місце і в Сумській області.

Перевіркою встановлено, що деякі виконавчі комітети місцевих Рад Сумської і Чернігівської областей допускають грубі помилки при розгляді заяв і скарг трудящих. Ці помилки полягають в тому, що в ряді випадків заяви і скарги пересилаються на розгляд тим організаціям, на керівників яких трудящі скаржаться, і що при розслідуванні заяв і скарг часто уповноважені на це особи, розслідуючи скарги, не викри-