Сторінка:Відомості Верховної Ради 1951.djvu/116

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

ми провадиться опусканням у виборчу скриньку виборчих бюлетенів.

41. В приміщенні для виборів виділяються окремі кімнати або устатковуються окремі кабіни для заповнення виборцями виборчих бюлетенів. У цих кімнатах або кабінах під час заповнення виборцями виборчих бюлетенів забороняється присутність будь-кого (в тому числі уповноваженого виконавчого комітету та членів лічильної комісії), крім голосуючих.

42. З'явившись у приміщення для виборів, виборець пред'являє уповноваженому виконавчого комітету окружної, районної або міської Ради депутатів трудящих або члену лічильної комісії або паспорт, або колгоспну книжку, або профспілковий квиток, або іншу посвідку про особу і після перевірки за списком виборців та відмітки в списку виборців одержує виборчий бюлетень для виборів народного судді і виборчий бюлетень для виборів народних засідателів.

43. Виборець у приміщенні, відведеному для заповнення виборчих бюлетенів, залишає у кожному виборчому бюлетені прізвища тих кандидатів в народні судді і народні засідателі, за яких він голосує, викреслюючи прізвища інших, потім виборець іде до виборчої скриньки і опускає в неї виборчі бюлетені.

44. Виборець, який не має змоги, через неписьменність або якийсь фізичний недостаток, самостійно заповнити виборчі бюлетені, має право запросити в приміщення, де заповнюються виборчі бюлетені, будь-якого іншого виборця для заповнення виборчих бюлетенів.

45. Виборна агітація у приміщенні для виборів під час подачі голосів не допускається.

46. Відповідальність за порядок у приміщенні для виборів несе уповноважений виконавчого комітету окружної, районної або міської Ради депутатів трудящих, і його розпорядження для всіх присутніх обов'язкові.

47. У день виборів, о 12 годині ночі, уповноважений виконавчого комітету окружної, районної або міської Ради депутатів трудящих оголошує подачу голосів закінченою, і лічильна комісія приступає до розкриття виборчих скриньок.


РОЗДІЛ VII.
ВИЗНАЧЕННЯ НАСЛІДКІВ ВИБОРІВ

48. У приміщенні, де провадиться підрахунок голосів по виборчому пункту, при підрахуванні голосів мають право бути присутніми спеціально на те уповноважені представники громадських організацій і товариств трудящих, а також представники преси.

49. Лічильна комісія, розкривши скриньки, звіряє число поданих бюлетенів з числом осіб, які одержали бюлетені по списку виборців, і наслідки звіряння заносить до протоколу.