Сторінка:Відомості Верховної Ради 1956.djvu/266

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

4. До категорії міст обласного підпорядкування можуть бути віднесені міста, що налічують понад 50 тисяч жителів, мають розвинену промисловість, значне комунальне господарство, державний житловий фонд, є економічними і культурними центрами для навколишніх районів і потребують безпосереднього керівництва з боку обласних організацій.

В окремих випадках до міст обласного підпорядкування можуть бути віднесені міські поселення з числом жителів менше 50 тисяч чоловік, якщо ці поселення мають велике промислове і культурно-політичне значення та близьку перспективу дальшого економічного розвитку.

5. До категорії міст районного підпорядкування можуть бути віднесені населені пункти, що мають промислові підприємства, комунальне господарство, державний житловий фонд, розвинену сітку учбових, культурно-освітніх, лікувальних і торговельних закладів та налічують не менше 10 тисяч жителів, з яких переважну більшість становлять робітники, службовці та члени їх сімей.

6. До категорії селищ міського типу можуть бути віднесені населені пункти, розташовані навколо промислових підприємств, будов, залізничних вузлів, гідротехнічних споруд і стаціонарних санаторно-лікувальних та оздоровчих закладів, якщо ці поселення досягли певного рівня благоустрою, мають державний житловий фонд, налічують не менше 2000 жителів, з яких понад 60 процентів становлять робітники, службовці та члени їх сімей.

Населені пункти, що з'являються районними центрами і мають не менше 2000 жителів, можуть бути віднесені до селищ міського типу і при наявності меншого числа робітників та службовців, але не нижче 50 проц. від загального числа населення.

Всі селища міського типу становлять окремі адміністративні одиниці і в них обираються селищні Ради депутатів трудящих.

7. До категорії робітничих селищ можуть бути віднесені населені пункти, розташовані навколо промислових підприємств, будов і залізничних станцій, де проживає понад 500 жителів, з яких переважну більшість працюючого населення становлять робітники і службовці промислових підприємств або транспорту.

Робітничі селища вважаються міськими поселеннями незалежно від їх адміністративної підпорядкованості.

8. Всі інші населені пункти Української РСР, що не віднесені до категорії міст, селищ міського типу і робітничих селищ, незалежно від адміністративної підпорядкованості вважаються сільськими поселеннями — селами або селищами. Органами влади в сільських поселеннях є сільські Ради депутатів трудящих.

Одиночні двори, що знаходяться поблизу населених пунктів, приєднуються до тих поселень, з якими вони мають зв’язок в господарському та адміністративному відношенні.

 

266