Сторінка:Відомості Верховної Ради 1968.djvu/481

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Комплексне вирішення питань охорони природи — боротьба з ерозією грунтів, збереження і відтворення лісів, розширення штучних водоймищ, збагачення мисливської фауни, а також цілеспрямована організаторська і виховна робота Рад позитивно позначаються на виконанні виробничих завдань. Господарства району домоглися значного збільшення урожайності, підвищення рентабельності виробництва і зниження собівартості сільськогосподарської продукції.

Зараз в районі широко розгорнулось соціалістичне змагання за ленінське ставлення до природи, присвячене 100-річчю з дня народження В. І. Леніна.

Крім того, на засіданні Комісії було заслухано доповідь голови президії Волинського обласного відділення Українського товариства охорони природи та сприяння розвитку природних багатств Д. А. Телішевського про охорону мисливської фауни і розвиток мисливського господарства у Волинській області.

Комісія схвалила досвід роботи по охороні мисливської фауни і розвитку мисливського господарства у Волинській області і визнала за доцільне, щоб Українське товариство охорони природи та сприяння розвитку природних багатств, Українське товариство мисливців і рибалок та Міністерство лісового господарства УРСР узагальнили цей досвід і зробили його надбанням інших областей республіки.

В обговоренні розглянутих питань взяли участь депутати члени комісії П. Ф. Безрук, М. П. Корж, О. І. Іщенко, Н. І. Грицук, голова президії Українського товариства мисливців і рибалок А. Т. Шевнюк, працівники Державного комітету Ради Міністрів УРСР по охороні природи.

Комісія по охороні здоров'я і соціальному забезпеченню заслухала доповіді заступника міністра соціального забезпечення УРСР Н. К. Войтової та заступника міністра сільського господарства УРСР І. І. Профатілова про роботу будинків для престарілих та інвалідів.

В обговоренні доповідей взяли участь депутати члени комісії Г. П. Громаков, І. І. Крижанівська, В. С. Подлєсна, Л. І. Стигнєєва, заступник міністра сільського будівництва УРСР О. Г. Цимбаненко та голова комісії О. О. Шалімов.

У доповідях та виступах депутатів, які в період підготовки до засідання ознайомилися з станом справ у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Луганській, Полтавській, Сумській, Тернопільській та Черкаській областях, відмічалось, що в республіці за останні роки збільшилась кількість будинків для престарілих і інвалідів та місць в них.

Станом на перше вересня ц. р. в республіці діє 247 державних і 27 міжколгоспних і колгоспних будинків для престарілих та інвалідів, які мають добре обладнані їдальні, клуби або черовні кутки, бібліотеки, медичні пункти, приміщення для майстерень трудової терапії. Престарілі одержують три- і чотириразове різноманітне і калорійне харчування. Для них регулярно демонструються кінофільми, організовуються лекції, концерти, вечори художньої самодіяльності тощо.

Проте, ще є будинки, які розміщені в старих пристосованих приміщеннях, інколи зволікається проведення їх ремонту.

Комісія звернула увагу будівельних міністерств республіки на повільне здійснення будівництва нових типових будинків для престарілих та інвалідів.

Депутати визнали також за доцільне ширше залучати громадськість, школярів до постійного догляду за престарілими громадянами в домашніх умовах і надання їм допомоги в хатньому господарстві.