Сторінка:Відомості Верховної Ради 1977.djvu/162

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана
III. ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ СПРАВ У ТОВАРИСЬКИХ СУДАХ

Стаття 9. Розгляд справ у товариських судах провадиться за місцем роботи, навчання або проживання особи, притягнутої до товариського суду.

Стаття 10. Товариські суди розглядають справи:

1) за поданнями фабричних, заводських, місцевих (цехових) комітетів профспілок, добровільних народних дружин по охороні громадського порядку, груп і постів народного контролю, вуличних, будинкових, дільничних, квартальних комітетів та інших громадських організацій, зборів громадян;

2) за поданнями виконавчих комітетів місцевих Рад депутатів трудящих, адміністративних комісій та комісій в справах неповнолітніх при виконавчих комітетах районних, міських, сільських і селищних Рад депутатів трудящих і постійних комісій Рад;

3) за повідомленнями державних органів, керівників підприємств, установ, організацій і правлінь колгоспів, а також інших службових осіб, які мають право накладати дисциплінарні стягнення;

4) по матеріалах, переданих судом, прокурором, а також слідчим і органом дізнання за згодою прокурора;

5) за заявами громадян;

6) за власною ініціативою товариського суду.

Стаття 11. Товариський суд розглядає справи в строк до 15 днів з моменту їх надходження. Справи про дрібне хуліганство, дрібну крадіжку і дрібну спекуляцію розглядаються товариськими судами в строк до 10 днів з моменту їх надходження. Час і місце розгляду справи визначаються головою товариського суду, про що громадян широко оповіщають.

Стаття 12. До розгляду справи у товариському суді в необхідних випадках повинна провадитись перевірка матеріалів, що надійшли.

Керівники підприємств, установ і організацій, а також інші службові особи і громадяни повинні на вимогу товариського суду подавати необхідні в справі відомості і документи.

Голова суду або його заступник знайомить особу, притягнуту до товариського суду, потерпілого і учасників цивільно-правового спору з матеріалами і, при наявності підстав для розгляду справи в товариському суді, встановлює, хто повинен бути викликаний на засідання суду як свідок. Притягнутий до суду, потерпілий, а також учасники цивільно-правового спору, який розглядається судом, мають право клопотати про витребування додаткових документів і виклик свідків.

При розгляді справи за місцем проживання особи, притягнутої до товариського суду, суд у необхідних випадках вживає заходів, що забезпечують участь у засіданні товариського суду представників колективу, в якому працює ця особа.

Стаття 13. Засідання товариського суду і виконання членами суду доручень, пов'язаних з розглядом справи, проводяться в неробочий час. Справи розглядаються публічно в складі не менше трьох членів товариського суду, проте в усіх випадках число їх повинно бути непарним.

Особа, яка притягнута до товариського суду, потерпілий і учасники цивільно-правового спору можуть заявити відвід головуючому і членам товариського суду при наявності обставин, які дають підстави вважати, що головуючий або член товариського суду може бути особисто зацікавлений в наслідках вирішення справи.