Сторінка:Відомості Верховної Ради 1980.djvu/250

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

На передвиборних зборах виборці дали кандидатам у депутати Верховної Ради Української РСР і місцевих Рад народних депутатів накази, висловили конкретні пропозиції і критичні зауваження, спрямовані на підвищення рівня діяльності Рад та їх органів, дальший розвиток економіки і культури, поліпшення роботи підприємств і організацій сфери обслуговування.

Відбулися перші сесії місцевих Рад народних депутатів сімнадцятого скликання, на яких обрано виконавчі комітети, сформовано постійні комісії, затверджено керівників відділів і управлінь, утворено комітети і групи народного контролю. На сесіях розглянуто актуальні питання діяльності Рад в галузі господарського і соціально-культурного будівництва в світлі положень промови Генерального секретаря ЦК КПРС, Голови Президії Верховної Ради СРСР товариша Л. І. Брежнєва перед виборцями Бауманського виборчого округу міста Москви.

Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:

1. Вважати найважливішим завданням новообраних місцевих Рад народних депутатів, їх виконавчих комітетів дальше розгортання організаторської і виховної роботи по втіленню у життя рішень XXV з'їзду КПРС і XXV з'їзду Компартії України, листопадового (1979 р.) Пленуму ЦК КПРС, здійсненню завдань, визначених у промові Генерального секретаря ЦК КПРС, Голови Президії Верховної Ради СРСР товариша Л. І. Брежнєва на зустрічі з виборцями Бауманського виборчого округу м. Москви 22 лютого і у виступі на засіданні Президії Верховної Ради СРСР 4 березня 1980 року, по гідній зустрічі 110-ї річниці з дня народження В. І. Леніна, виконанню державних планів завершального року десятої п'ятирічки.

2. Обласним, районним, міським, селищним і сільським Радам народних депутатів та їх виконавчим комітетам: вжити необхідних заходів до реалізації наказів, пропозицій і критичних зауважень виборців, висловлених в ході виборчої кампанії, здійснювати постійний контроль за їх виконанням, усувати недоліки в роботі радянських і Господарських органів, підвищувати відповідальність службових осіб за дальше поліпшення обслуговування населення, найбільш повне задоволення його потреб і запитів; — організувати регулярне навчання депутатів, керівників виконавчих комітетів, постійних комісій і органів громадської самодіяльності населення, звернувши особливу увагу на глибоке оволодіння положеннями Конституції СРСР і Конституції Української РСР, законів про місцеві Ради, про статус народних депутатів та іншими правовими знаннями; тісно поєднувати вивчення теоретичних питань з практичними завданнями Рад в господарському і соціально-культурному будівництві; — забезпечити наступність у роботі Рад, їх постійних комісій і депутатів з тим, щоб жоден захід, розпочатий Радами шістнадцятого скликання, не залишився незавершеним. 3. Радам народних депутатів на основі неухильного додержання принципів соціалістичної демократії наполегливо вдосконалювати форми і методи організаційно-масової роботи, всемірно розвивати виробничу і громадсько-політичну активність народних обранців, подавати їм допомогу у здійсненні своїх повноважень у Радах та їх органах, виборчих округах, у зміцненні зв'язків з виборцями і громадськими організаціями; забезпечувати гласність у діяльності органів державної влади і управління, систематично узагальнювати і впроваджувати кращий дос-