Сторінка:Відомості Верховної Ради 1980.djvu/932

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

комітету та інших підзвітних Раді органів, сприяє роботі місцевих добровільних товариств, розвиває громадську самодіяльність населення.

Обласна Рада і створювані нею органи систематично інформують населення про свою роботу і прийняті рішення.

Стаття 5. Здійснення обласною Радою керівництва державним, господарським і соціально-культурним будівництвом

Обласна Рада народних депутатів керує на своїй території державним, господарським і соціально-культурним будівництвом; затверджує плани економічного і соціального розвитку та бюджет області; здійснює керівництво підпорядкованими їй державними органами, підприємствами, установами і організаціями; забезпечує державне керівництво колгоспами, іншими кооперативними організаціями та їх об'єднаннями; сприяє зміцненню обороноздатності країни; забезпечує додержання законів, державної і трудової дисципліни, охорону державного і громадського порядку, прав громадян.

В обласному підпорядкуванні перебувають підприємства, установи і організації, які обслуговують переважно населення області. Порядок передачі зазначених підприємств, установ і організацій в обласне підпорядкування встановлюється законодавством Союзу РСР і Української РСР.

Стаття 6. Забезпечення обласною Радою комплексного економічного і соціального розвитку на своїй території. Взаємовідносини з підприємствами, установами і організаціями вищестоящого підпорядкування

Обласна Рада народних депутатів у межах своїх повноважень забезпечує комплексний економічний і соціальний розвиток на своїй території; здійснює контроль за додержанням законодавства розташованими на цій території підприємствами, установами і організаціями вищестоящого підпорядкування; координує і контролює їх діяльність у галузі землекористування, охорони природи, будівництва, благоустрою, використання трудових ресурсів, виробництва товарів народного споживання, соціально-культурного, побутового та іншого обслуговування населення. В зазначених питаннях обласна Рада заслуховує доповіді керівників підприємств, установ і організацій, приймає по них рішення, в необхідних випадках вносить свої пропозиції до відповідних вищестоящих органів. Пропозиції Ради підлягають обов'язковому розглядові. Про результати розгляду повинна бути повідомлена обласна Рада не пізніш як у місячний строк.

Міністерства, державні комітети та відомства СРСР і Української РСР забезпечують подання підвідомчими підприємствами, об'єднаннями і організаціями за місцем їх розташування контрольних цифр, основних показників проектів планів і затверджених планів, за винятком планів виробництва оборонної продукції, до обласних Рад народних депутатів, враховують висновки цих Рад при розробленні і затвердженні планів, а також схем розвитку і розміщення на їх території галузей народного господарства і галузей промисловості.

У бюджети областей передається частина прибутків підприємств і господарських організацій республіканського підпорядкування, розташованих на території обласних Рад. Розміри зазначених відрахувань і порядок їх надходження в бюджети встановлюються законодавством Української РСР.