Перейти до вмісту

Сторінка:Відомості Верховної Ради 1980.djvu/956

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Стаття 49. Строк повноважень виконавчого комітету

По закінченні повноважень обласної Ради народних депутатів її виконавчий комітет зберігає*свої повноваження аж до* обрання обласною Радою народних депутатів нового скликання виконавчого комітету.

Стаття 50. Структура і штати виконавчого комітету

Структура і штати виконавчого комітету обласної Ради народних депутатів, його відділів і управлінь визначаються, виходячи з прийнятих нормативів і встановленої для даного виконавчого комітету кількості працівників апарату органів державного управління і асигнувань на його утримання.


3. ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ

Стаття 51. Утворення і підзвітність постійних комісій

Обласна Рада народних депутатів обирає з числа депутатів постійні комісії для попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до відання обласної Ради, а також для сприяння проведенню в життя рішень Ради, її виконавчого комітету і вищестоящих органів державної влади і управління, контролю за діяльністю державних органів, підприємств, установ і організацій. Постійні комісії покликані всією своєю роботою сприяти безперервній і ефективній діяльності обласної Ради.

Обласна Рада утворює мандатну комісію, планово-бюджетну комісію, комісію по соціалістичній законності і охороні громадського порядку, а також постійні комісії з інших питань державного, господарського і соціально-культурного будівництва.

Постійні комісії обираються обласною Радою на строк повноважень Ради даного скликання у складі голови, заступника голови, секретаря і членів комісії. Кількісний склад кожної комісії визначається обласною Радою. До складу постійних комісій обласної Ради не можуть бути обрані депутати, які входять до складу виконавчого комітету обласної Ради, обласного комітету народного контролю, депутати, які є керівниками відділів і управлінь виконавчого комітету, а також депутати, які входять до складу обласного суду, і прокурор області.

Постійні комісії є відповідальними перед Радою, яка їх обрала, і їй підзвітними.

Стаття 52. Основні завдання постійних комісій

Основними завданнями постійних комісій обласної Ради народних депутатів є:

розроблення пропозицій для розгляду Радою та її виконавчим комітетом; підготовка висновків у питаннях, внесених на розгляд Ради та її виконавчого комітету; участь в організаторській роботі по здійсненню рішень Ради, її виконавчого комітету і рішень вищестоящих органів державної влади і управління; контроль за діяльністю відділів і управлінь виконавчого комітету Ради, підприємств, установ і організацій по проведенню в життя рішень Ради, її виконавчого комітету та вищестоящих органів державної влади і управління, а також по додержанню законодавства Союзу РСР і Української РСР; сприяння в організації і перевірці виконання наказів виборців.