Сторінка:Вісті Всеукраїнської Ради професійних спілок . – 1933. – № 4–5 (21–22).djvu/6

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


рад встановлювати ставки головам сільрад розміром 250 крб. і секретарям сільрад розміром 200 крб.

3. Запропонувати радам народних комісарів союзних і автономних республік, а також краєвим і обласним виконавчим комітетам відпускати в розпорядження голів сільських рад щомісячні фонди розміром до половини ставки голів сільських рад для оплати службовців, що їх тимчасово притягається виконувати окремі завдання сільрад.

Цей артикул не поширюється на сільські ради з незначним розміром державних зобов'язань та поставок сільсько-господарських продуктів державі.

4. Щоб покрити різницю між існуючими та нововстановлюваними підвищеними ставками оплати праці голів і секретарів сільських рад Союзу РСР збільшити асигнування по сільських радах 1933 року на 20 млн. крб. за рахунок коштів Всесоюзного бюджету.

Голова Центрального виконавчого комітету Союзу РСР М. Калінін. Голова Ради народних комісарів Союзу РСР В. Молотов (Скрябін). Секретар Центрального виконавчого комітету Союзу РСР А. Єнукідзе.

(„Вісті ВУЦВК“ з 7/XI 1933 р. № 253).


Постанова народного комісаріату юстиції УСРР з 26 червня 1933 р.
Про видання судових наказів на справляння винагороди за винаходи, технічні та організаційні вдосконалення, а також відраховань з фонду сприяння винахідництву.

Щоб спростити та полегшити порядок справляння винагороди за винаходи технічні та організаційні вдосконалення, а також відраховань на користь Центральної ради товариства винахідників з фондів сприяння винахідництву, Народний комісаріат юстиції УСРР постановив:

1. Дозволити народним судам УСРР видавати судові накази:

а) за постановами комісій, утворюваних на підставі арт. 91 Устави про винаходи та технічні вдосконалення (Зб. Зак. СРСР 1930 р. № 31, арт. 181) та уваги до цього артикулу, — на справляння, що їх провадять винахідники, встановленої їм у зазначених постановах винагороди за винаходи, технічні та організаційні вдосконалення;

б) за постановами конфліктних комісій, утворюваних на підприємствах на підставі арт. 21 інструкції комітету винахідництва при РПО з 7 жовтня 1931 р., — на справляння, що їх провадять винахідники, встановленої у зазначених постановах винагороди, за використання підприємствами правіжникових винаходів, технічних та організаційних вдосконалень;

в) за рахунками Центральної ради товариства винахідників — на справляння встановлених на її користь відрахувань з фонду сприяння винахідництву й раціоналізації (арт. 6 Устави про фонди преміювання за досягнення щодо виконання і перевиконання промфінплану, а також за винаходи, технічні вдосконалення та раціоналізаторські пропозиції (Зб. З. СРСР 1931 р. № 52, арт. 338).

2. Судових наказів порядком цієї постанови видається, жадаючи від запізванного пояснень, порядком арт. арт. 225–227 ЦПК УСРР.

3. Щоб дістати судового наказа порядком цієї постанови, до суду треба подати.три примірники зазначених в арт. 1 цієї постанови та засвідчених від правіжника документів.

На одному з цих примірників викладається судовий наказ, другого примірника надсилається до запізваного, жадаючи від нього пояснень, а третій лишається в справах суду.

4. Цю постанову видано на додаток до розділу „Б“ постанови НКЮ УСРР з 7 квітня 1932 р. „Перелік вимог і документів, що за ними народні суди УСРР видають судові накази“ (Зб. З. УСРР 1932 р. № 9, арт. 81).

Заст. Народного комісара юстиції та генерального прокурора Республіки Слинько. Заст. керівника Кодсектора НКЮ М. Петренко

(Зб. Зак. УСРР 1933 р. № 30. арт. 398).