Сторінка:Геройська Україна. Ілюстровані спомини з України. 1920.pdf/30

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
УКРАЇНСЬКІ МАНЇФЕСТАЦИЇ.
(Поясненя до образків на правій сторонї.)

1). Сокіл III. у Львові з пластунами витає свого члена митрополита ґр. А. Шептицького по його поворотї з російської неволї, 24 жовтня, 1917 р. Митрополит Шептицький перебув у вязници в Курську Росія, 1915 і 1916 р.р.

2). Поворот митрополита ґрафа Шептицького з російської неволї до Відня, 28 авґуста, 1917 р. В першім рядї стоять: б. місто президент б. австр. парляменту Юлїян Романчук, митрополит Шептицький і епископ Перемишля др. Йосиф Коцоловський.

3). Український полк з'орґанїзований в Румунїї в місяци авґустї 1919 р., і висланий заходами дипльоматичної української місії в Букарештї на Україну до армії Петлюри. Орґанїзацією куріня заняли ся головно: — українська дипльоматична місія в Букарештї, а дальше Мик. Саєвич, командант куріня, Степан Глушко, адютант, Олекса Долинюк військовий аташе при місії і др. Денис Михальський. Оба послїдні Українцї, через їх великий патріотизм, велику енерґію, орґанїзацийні здібности і знанє румунської мови причинили ся богато до поширеня української справи серед румунських військових кругів.