по прутах, поки не очистяться. Вимивши лісу, зараз добре висушити, щоб не иржавіли цвяшки та шруби.
Пригреблицю весь будинок тримати в великій чистоті, щоб не було порохів та павутиння. Камори втягають в себе повітря. Як в будинкові будуть порохи, то вони з повітрям будуть входити в камори і осідати на сливах. Ще більше буде осідати їх на тих сливах, що на лісах в станку. А це псує продукт і зменьшує його цінність. Замітаючи, треба полити водою, а пригреблицю і тапчан поливати гарячою водою, щоб не заводились комахи та инші кузки. Сінник і одежу сушара на день виносити на двір, а вносячи в будинок, вибити і витріпати, щоб не було пороху.
Як скінчено сушення, сушарню треба затушкувати, щоб не псувалась від осінніх сльот та від снігу. Для того, коліна труб, що виходять на дах, поздіймати і поховати в будинкові, дірки на даху, де проходять труби, позатикати соломою і добре обмастити глиною, щоб не протікала дощова вода. Сушарню з боків і зверху пообкладати соломою, в пригреблицю і на сходи також накидати соломи, щоб зімою не позавівало снігом через шкалубини в дверях та коло дверей.
Хто сушив у димовій сушарні, той легко міг би й сам навчитись сушити в духовій. Одначе вважаю не лишнім навести деякі вказівки з книжок учених і досвідчених сушарів, а де-які й такі, що потрібні спеціяльно для цієї сушарні.
В цій духовій сушарні можна сушити яблука, груші, сливи, всякі ягоди і всяку городину. Але у нас нема звичаю сушити на продаж всього цього, опріч слив. Через те я буду говорити тільки про сушення слив. Що-ж до яблук, котрі часто сушать разом із сливами для свого вжитку, то про них треба сказати, що їх сушиться навпаки проти слив: сливи починають сушити в найменшім духу, а яблука — в найбільшім.
Коли в першій каморі вони добре зашкарупнуть, тоді переставляють їх в третю або в четверту камору, щоб відійшли і зробились жилавими. Хто хтів би мати сушені яблука білі, а не темні, то, кришучи, кидати в воду, а витягши із води, як найскоріше розложити на лісах і вставити в дух.
Сливи сушити тільки добрі, добрані. Побиті, поміжчані