Перейти до вмісту

Сторінка:Записки Наукового товариства імени Шевченка. Том IX (1896).djvu/139

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана
БІБЛЇОҐРАФІЯ.
(Рецензиї й справоздання).

Коллекція древнихъ предметовъ и монетъ, пожертвованныя Церковно-археологическому Музею при Кіевской Духовной Академіи Н. А. Леопардовымъ, К. 1895 р.

Вислужений російський урядник М. О. Леопардів 1893 р. подарував археолоґічному товариству при Київський Духовній академії свої колєкциї, що зберав він більш двацяти років, з тим щоб сї колєкциї зайняли в академічному музейові осібний віддїл імени Леопардова. Брошура професора академії Петрова, заголовок якої ми виписали, має на метї бути підручником при студиюванню сїєї „Леопардівської“ колєкциї. Порядок річей та монет в брошурі той самий, що завів сам жертвователь в своїй колєкциї. Усїх річей Леопардівська колєкция містить звиш 8000 (8366); оцїнюють її коло 30 т. р.

З згаданого числа нумерів переважну більшість становить колєкция нумізматична (7636) і лише 733 NN. археолоґічні річи подїлено їх на такі віддїли: сьвященні річи та образи (95), малюнки, портрети та побутові річи (16), образи, переважно металеві (143), хрестики та образки нашийні (236), річи домашнього побуту великокнязївської епохи (45), річи доисторичної епохи та античні (200), річи пізнїйших часів (25). Більшість сїх річей зібрано переважно з розкопок в Київі та сусїднїх ґубернях і через те мають суто крайовий археолоґічний інтерес. Особливо повна й важна колєкция сьвященних предметів — хрестики, медальони, образки etc.; вони мають важне значіннє для церковної археолоґії й істориї штуки руської. Звертають тут на себе увагу й кілька образів пізнїйшого українського письма — деревяний образ різдва Іоанна Предтечи і такий