Поруч біблїоґрафічного віддїлу, де мають подаватись справоздання й оцїнки про новинки наукової літератури з ріжних фахів про Україну-Русь, переважно ті, що з'являють ся окремими виданнями і відбитками, уважаємо потрібним подавати надалї огляд наукового материялу, що з'являв ся в часописях, часто не виходячи навіть в передруках і відбитках. Того рода колєктивні огляди при широкій програмі, яку ми тут ставимо, лише з часом можуть прийти до пожаданої повности і односистемности в укладї, тож і перша проба наша мусить багато ще з ріжних поглядів мати недостач; пропущене одначе може в певній мірі в дальших оглядах доповнитись.
В сей огляд заводимо місячники, двохмісячники і чвертьмісячники (виїмки робимо для українських видавництв) і в них — материял науковий (не популярізацию наукову). Починаючи з видань русько-українських, перейдемо далї до росийських; ширше місце, яке займе огляд сїх, залежить від сучасного становища р.-української науки: відомо, що головна маса р.-українських сил наукових працює в росийських виданнях, в росийській мові; тож не диво, що поруч з ними польські часописї займуть далеко меньше місця. Нарештї прийдуть деякі специяльні не славянські видання, що близше до нашої науки належать.[1] З перших місяців 1894 р. деякі статї в росийських часописях обговорені були в т. IV Записок — до них читача відсилаємо.
Періодична наукова лїтература в мові українсько-руській в минулім роцї обмежувалась Записками наук. тов. ім. Шевченка і Часописю
- ↑ Імена осіб, що взяли участь в укладї сього огляду, означені інїциялами; самі ж подані будуть в кінцї; означене звіздкою належить редакциї.