Сторінка:Записки Наукового товариства імени Шевченка. Том XII (1896).djvu/43

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана
Три панеґірики XVII віку.[1]
Подав др. Кирило Студиньский.

В моїй статиї п. з. „Панеґірик Εὐφώνία веселобрмячая, печатаній в VIII томі „Записок“ Н. тов. Шевченка, мав я нагоду подати звістки про панеґірики XVI і XVII в. та замітки про їх значінє. Нинї подаю тексти трех панеґіриків XVII в., що переховують ся в музеї Ставропіґії у Львові. Одні з тих панеґіриків мають для нас меньшу, другі більшу вартість, та все ж таки всї они заслугують того, щоби їх перепечатати. Заголовки їх такі: 1) „Їмнологїѧ“ печ. в Київі 1630 р. — 2) „Ἀναθῆμα τῆς τιμῆς“ печ. в Венециї в р. 1641 і 3) „Εὐώδια“ печ. у Львові в р. 1642.

Два останні панеґірики знані до тепер в біблїоґрафії яко унїкати, перший находимо також в Публичній біблїотецї в Петербурзї.[2] Примірник „Їмнологї“-ї, що переховує ся в музеї Ставропіґії у Львові, неповний, Єму недостає картки четвертої, котру подаю з відпису зладженого з примірника петербургского під оком проф. Си́рку, за що й передаю сему ученому сердечну подяку. „Їмнологїѧ“ посьвячена Петрови Могилї і напечатана скоро по єго вступленю на архимандричий престол київско-печерскої Лаври. Її піднесли Могилї типоґрафи Лаври в дарунку на Пасху. Цїлий панеґірик зложений з шести карток. На оборотї заголовної картки бачимо герб Могили, зложений з шести частий, котрі я описав, видаючи панеґірик п. з.

  1. Складаю на сїм місци сердечну подяку Впв. проф. Із. Шараневичеви за дозвіл користати з сих панеґіриків.
  2. И. Каратаевъ: „Описаніе славяно-русскихъ книгъ напечатанныхъ кирилловскими буквами. Томъ первый съ 1491 по 1652 г.“ СПБ. 1883. стор. 416.