Перейти до вмісту

Сторінка:Записки Наукового товариства імени Шевченка. Том XI (1896).djvu/125

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана
БІБЛЇОҐРАФІЯ.
(Рецензиї й справоздання).

Записки Императорскаго Русскаго археологическаго общества, новая серія, т. VII, вип. I–II (в одній книжцї), Спб., 1894, ст. 146 + XXXI + 299–376 + 17 табл.

Сей — останнїй з ряду том публїкаций петербурського археолоґічного товариства дає хоч не багато, а все таки де-що і для нас цїкавого.

Статя пок. Я. Лазаревського про звісну Александропольску могилу писана, очевидно, давно і немає цїкавости новини; редакция о'бясняє, що умістила її задля деяких подробиць розкопки, а также щоб опублїковати рисунки річей з тієї розкопки, приготовані тодї товариством; хоч малюнки сї не все докладні, публїкация їх не буде певне зайвою, як і тієї статї.

Д. Латишов дає дальші „Додатки і поправки“ до свого збірнику чорноморських написей. Він же в додатку друкує дальше свій збірник витягів з писань класичних авторів про Чорноморє українське і кавказьке (про перший випуск — Scythica et Caucasica була мова в т. IV наших Записок, в т. VII Записок рус. археол. общ. подано початок другого, що буде обіймати припадкові й спорадичні згадки грецьких писателїв).

Решта статей до України безпосереднього інтереси не мають. Видруковані д. Левицьким документи Флорентинського державного архива належать до Московщини.

Подані тут протоколи засїдань товариства короткі й не подають резюме рефератів.

М. Г.