Сторінка:Записки Наукового товариства імени Шевченка. Том XI (1896).djvu/191

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана
З ТОВАРИСТВА.
Дїяльність секций за першу третину р. 1896 (сїчень–цьвітень).

15 н. ст. сїчня засїданнє секциї історично-фільозофічної: 1) прийнято до відомости ухвалу видїлу про переміну трохмісячника „Часопись правнича“ на річник „Розвідки правничі історично-фільозофічної секциї Н. Т. і. Ш.“ 2) Прийнято з признаннєм до відомости заходи зроблені членами секциї в справі наукового перекладу нового процесу цивільного ухвалено вибрати для спорядження його комісию, взявши до неї всїх підписаних під мемориялом, внесеним в тій справі до мінїстерства; комісия уконституовала ся, вибравши головою проф. дра П. Стебельського. Справа перекладу була також предметом нарад на засїданнях секциї з днїв 12/II, 11/III і 10/IV.

Тогож дня спільне засїданнє секций історично-фільозофічної й фільольоґічної для утворення комісиї археоґрафічної; до комісиї вибрано пп. О. Борковського, М. Грушевського, дра О. Колесу, дра В. Коцовського, дра К. Левицького, дра С. Смаль-Стоцького, дра К. Студиньского, дра І. Франка; комісия уконституовала ся, вибравши головним редактором (він же провадить комісиєю) М. Грушевського, заступником дра Франка, секретарем дра Студинського.

22 н. ст. сїчня засїданнє секциї історично-фільозофічної: М. Грушевський відчитав кілька уступів з розправи: Економічний стан селян на Поднїстровю галицькім (надруковано в т. I Жерел).

Тогож дня засїданнє комісиї археографічної: 1) предложено т. I Жерел до істориї України-Руси; 2) схвалено віднестись до сойму краєвого за субсидиєю; 3) ухвалено друковати в т. II Жерел далї люстрациї Руського воєводства з р. 1565; 4) в однім з томів „Памяток українсько-руської мови і лїтератури“ передруковати виданнє Енеїди 1798 р. і зведений текст її з ріжних видань; 5) прийнято плян видання збірника актів про Львів і Галичину під час Хмельницького.