Сторінка:Захист лісу. 1936.pdf/9

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана
ВСТУП

Лісове господарство повинно давати країні здоровий, міцний ліс і високоякісну деревину.

Однією з перешкод на шляху до розв'язання цих завдань є різноманітні лісові шкідники і хвороби. Боротьба з ними досі є одним з найвужчих місць у лісовому господарстві.

Вузьке місце пояснюється не тільки тим, що проти деяких шкідників і хвороб ще не вироблено достатньо раціональних методів боротьби, або недостатнім масштабом застосування існуючих заходів боротьби, але значною мірою тим, що наявні досягнення науки й техніки в справі боротьби з шкідниками й хворобами в застосуванні до великих площ соціалістичного лісового господарства недостатньо втілені в широку виробничу практику.

Робота по захисту лісу повинна провадитися в загальному комплексі агролісокультурних заходів і обов'язково включатися в загальний орґанізаційно-господарський план лісового господарства.

У даній збірці, яка складається з праць, проведених у 1932–35 рр. сектором захисту лісу українського науково-дослідного інституту лісового господарства і агролісомеліорації, головне місце відведено новішим досягненням науки й техніки в галузі захисту лісу від шкідників.

Праці висвітлюють різноманітні групи лісових шкідників з погляду їх лісогосподарського значення і заходи боротьби з ними.

Збірка розрахована на працівників лісової промисловості, спеціалістів по боротьбі з шкідниками, співробітників науково-дослідних установ і студентів відповідних вишів та технікумів.