5. До відання округового з'їзду рад належить розглядати й розвязувати в межах чинного законодавства всі місцеві справи, а так само обговорювати справи, що мають загально-державне значіння, і направляти діяльність усіх підлеглих йому органів влади.
Зокрема, до відання округового з'їзду рад належить:
1) затверджувати подавані від округового виконавчого комітету проєкти:
а) про розподіл прибутків і видатків між бюджетами округовим, округового міста і районовими;
б) про встановлення крайніх для округи ставок місцевих податків і оплат, а так само надвишок і відрахувань до державних податків і оплат, не вищих від крайніх розмірів, установлених законодавчим порядком;
2) розглядати й затверджувати бюджет округового виконавчого комітету і ті бюджети округового міста та районові, що до них виникли розбіжності між округовим виконавчим комітетом, з одного боку, і міською радою округового міста, районовими з'їздами рад або районовими виконавчими комітетами, з другого боку, а так само затверджувати загальноокругову збірку місцевих бюджетів.
- Увага. У разі, коли округовий з'їзд рад не припадає на час затвердження округового бюджету, то його, а так само передбачені п. 1. цього артикулу проєкти, затверджує пленум округового виконавчого комітету, подаючи їх на остаточне затвердження до найближчого округового з'їзду рад.
3) розглядати й затверджувати звіт про виконання бюджету округового виконавчого комітету, загальноокругової збірки звітів про виконання місцевих бюджетів округи і звіти про діяльність округового виконавчого комітету, його відділів та інспектур, міської ради округового міста і районових виконавчих комітетів, а так само визначати порядок і напрямок дальшої їхньої роботи;
4) обирати округовий виконавчий комітет;
5) обирати депутатів на Всеукраїнський З'їзд Рад;