Сторінка:Збірник законів та розпоряджень робітничо-селянського уряду України, 1931.pdf/618

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана


тих випадків, коли зі складу сільради вибуде більш як третина її членів, по тому, як увесь кандидатський список буде вичерпаний.

Коли зі складу сільради вибуде більше половини членів, а кандидатський список буде вичерпаний, то роблять за постановою районового виконавчого комітету або міської ради, кого слід, дотермінові перевибори.

26. Виборці мають право відкликати кожного члена сільради з її складу, якщо цей член ради перекручує клясово-пролетарську лінію, систематично не виконує покладених на нього завдань, або за негідну поведінку.

Сільська рада, виявивши такого депутата, зобов'язана поставити перед виборцями питання про його відклик.

Постанову загальних зборів виборців про відкликання того, чи того члена сільради ухвалюється більшістю голосів і її вважається за чинну, коли на зборах було найменш 50% виборців тої дільниці, що обрала цього члена до ради. Якщо за браком кворуму збори виборців, що мали розв'язати питання про відклик члена сільради, не відбудуться двічі, то пленум сільради має право виключити цього члена сільради зі свого складу за своєю постановою, ухваливши її двома третинами голосів, та повідомивши про це райвиконком або міськраду, кого слід.

27. Крім випадків, зазначених в арт. 26 цієї установи, сільська рада має право позбавляти повноважень і виключити зі свого складу окремих членів сільради, коли їх позбавлено виборчих прав на підставі чинного законодавства про виборчі права громадян, наступно повідомивши про це виборців.

А. Пленум та президія сільської ради.

28. Пленум сільської ради розв'язує найважливіші господарсько-політичні та інші питання, що стосуються життя села, керує президією, секціями, депутатськими групами, а також всіма установами, підприємствами та організаціями, підпорядкованими сільській раді.

29. До виключного видання пленуму сільради належить:

а) розглядати та затверджувати пляна цілого народнього господарства території сільської ради, зокрема пляни місцевої та кустарної промисловости, соціялістичної перебудови сільського господарства, культурно-соціяльного будівництва на селі, організуючи широкі трудові маси на обговорення цих плянів та на цілковите виконання їх;

б) схвалювати сільський фінансовий плян та затверджувати сільський бюджет і звіти про виконання їх, а також проекти нових та пересувати кредити в межах того самого поділу сільського бюджету;