Сторінка:Збірник законів та розпоряджень робітничо-селянського уряду України, 1931.pdf/621

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана


В. Депутатські групи.

44. Для посилення свого зв'язку з виборцями та забезпечення керівництва роботою територіяльних та виробничих одиниць, що є базою для діяльности сільської ради й водночас переважно збігаються з виборчими дільницями (колгоспів, підприємств, радгоспів, МТС тощо), сільська рада утворює в них депутатські групи.

Депутатські групи організується за виробничою або територіяльною ознакою. В селах, де територія сільради збігається з територією колгоспу, утворюється кілька депутатських груп по окремих виробничих дільницях колгоспу.

45. Депутатські групи утворюється на виробничих або територіальних дільницях, де є найменш три депутати. Депутатські групи обирають з-поміж себе керівників, що їх затверджує президія сільської ради.

46. До складу депутатської групи входять всі члени та кандидати сільських рад даної виробничої або територіяльної одиниці, з тим що до участи в роботі депутатських груп залучається членів секцій—не членів сільських рад, членів районового виконавчого комітету (або міської ради), членів Всеукраїнського центрального виконавчого комітету та Центрального виконавчого комітету Союзу РСР, що живуть на селі, членів КНС, жінок-делеґатів, передових ударників, робітників та колгоспників, учителів, лікарів тощо.

47. Депутатська група, що є пов'язна ланка між сільрадою та виборцями, організує виборців та разом з цими бере активну участь у здійсненні виробничих завдань та господарсько-політичних кампаній, допомагаючи в роботі окремих господарських одиниць (радгоспів, МТС, колгоспів та інших підприємств).

48. У залюднених пунктах, віддалених від осідку сільської ради, а також на далеких околицях села сільська рада обирає з числа своїх членів, зв'язаних з даною місцевістю, уповноваженого; на нього покладається: справляти податки, оплати і недоплати, виконувати судові вироки, а також постанови адміністративних органів про застосування заходів адміністративного впливу, наглядати роботу сільських виконавців, провадити різні облікові роботи тощо.

49. Депутатські групи та уповноважені сільради дають звіти про свою роботу президії та пленумові сільської ради, а також загальним зборам виборців своєї дільниці.

Г. Права та обов'язки членів сільської ради.

50. Члени сільської ради повинні бути за передових бойців та справжніх організаторів робітництва, колгоспників та бідняцько-