з'їздові рад і його виконавчому комітетові.
2. Сільські ради утворюється в селищах, що мають найменше 1000 мешканців. Заселені пункти з числом мешканців меншим як 1000 людей, віддалені від центрального селища не більше ніж 3–5 верстов, дивлячись на густість населення, об'єднуються одною сільською радою, беручи участь в її виборах.
- Примітка. В разі потреби, коли через умови даної місцевости об'єднання де-кількох селищ для утворення однієї сільської ради буде сполучене з великими невигідностями для населення, а також і в місцях, де перебувають національні меншости — щоб створити однородні що-до національного складу сільські ради — припускається з дозволу губерніяльного виконавчого комітету утворювати сільську раду з числом мешканців, меншим ніж 1000 людей.
3. Сільську раду обирають громадяни, що перебувають на її території й мають виборчі права, згідно з Конституцією УСРР і Положенням про виборчі права громадян, з розрахунку: від сільських мешканців — один делегат на кожні 100 людей всього без винятку населення, а також від робітників фабрик, заводів, радгоспів, промислових підприємств і від військових частин Червоної армії, що перебувають на даній території, по одному делегатові на кожних 20 виборців.
- Примітка. Коли число робітників на підприємствах або червоноармійців військової частини є менше ніж 20 людей, але не менше ніж 10, вони посилають одного делегата. Військові частини й підприємства з числом, меншим як 10 людей, беруть участь у виборах на загальних підставах зі всіма громадянами.
4. Сільські ради обирається на один рік, з тим, шо коли зі складу сільської ради вибуде більше ніж одна третина її членів, а також, в разі незакономірности її діяльности, сільську раду можна розпустити й до спливу терміну її повноважень. Роз-