Сторінка:Збірник узаконень та роспоряджень робітниче-селянського уряду України за 1923 рік. Відділ 1. Ч. 20-46.djvu/554

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


цевин, сіножатей, ріллі то що на пильгових умовах.

3. Надання господарським об'єднанням незаможніх селян (артілям то-що) таких пильгових умов при одержанні їми в оренду промислових підприємств сільсько-господарського й місцевого значіння, що знаходяться у віданні ВРНГ і її місцевих органів на умовах, щоб продукційність підприємства не підупадала, а всебічно розвивалась;

а) зменшення господарським об'єднанням незаможніх селян на 50% орендової виплати проти її звичайного торгового розміру; коли орендову плату визначено не в грошовій формі, а в натуральній, то зазначену знижку робиться в формі пропорційного відповідного зменшення взятих зобов'язань;

б) розстрочення орендових виплатів господарським об'єднанням незаможніх селян;

в) віддавання державних замовлень підприємствам, що їх орендують господарські об'єднання незаможнього селянства;

г) віддавання господарьким об'єднанням незаможніх селян на пильгових умовах сировини, палива й матеріялів, що є на орендованих ними підприємствах, на підставах, зазначених у договорі про оренду.

Д. В освітній справі.

1. Організація відповідних осередків комнезамів у ВУЗ'ах,

2. Переважне право участи й впливу, а також і використування всіх Сельбудинків, хат-читалень і инших культурно-освітніх установ (арт. арт. 644, 649, 651, 652 Кодексу Законів про Народню Освіту — Зб. Уз. 1922 р., ч. 49, арт. 729).

3. Переважне й нарівні з робітниками міст користування всіма засобами до виховання і освіти, що дає держава. Переважне право вступу поряд із робітниками в усі державні шкільно-виховальні установи, а також і безплатне навчання в них (§18 Засад Кодексу Зак. про Народню Освіту УСРР).