Сторінка:Збірник узаконень та роспоряджень робітниче-селянського уряду України за 1923 рік. Відділ 1. Ч. 20-46.djvu/556

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


господарства, з тим щоб цю допомогу було введено до продукційного плану діяльности кожного господарського Наркомату.

2. Надання сільсько-господарським колективам незаможніх селян усіх господарських прав, пильг і переваг, що їх закон надає всьому незаможньому селянству.

3. Непохитність права сільсько-господарських колективів незаможніх селян на землі й сільсько-господарські місцевини, відведені їм на підставі постанови від 2-го березня 1921 року „Про закріплення землекористування“ (Зб. Узак. 1921 р., ч. 3, арт. 94).

4. Переважність колективів незаможніх селян перед усіма формами с.-г. кооперації у використуванні наданих законом с.-г. кооперації прав, пильг і переваг.

5. Переважність об'єднаних у колективи незаможніх селян перед рештою незаможніх селян у використуванні надаваних цим декретом для незаможніх селян прав, пильг і переваг.

І. У справі участи незаможнього селянства в Радянському будівництві.

1. Участь через представників комітету незаможніх селян в засіданнях рад і виконкомів (районових, окружних) з дорадчим голосом.

2. Пропонування через комітети незаможніх селян кандидатур добре підготовлених і активних членів на відповідальні посади у сільрадах і райвиконкомах, роблячи про таких особ подання повітвиконкомові.

3. Подання на загальних зборах і президіях комітетів незаможніх селян вимог про давання всіма, незалежно від своєї посади, представниками Радянської Влади цивільної й військової — пояснень про політику Республіки й про діяльність і проекти радянських органів.

4. Участь через представників комітетів незаможніх селян на спільних засіданнях із сільрадами й райвиконкомами для досягнення посутного звязку й контакту в праці між комітетами не-