Сторінка:Капій М. Країна блакитних орхідей (1932).pdf/48

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

всяких апаратів та приладів до всесторонного прослідження й вивчення всего того, що мали вони на Марсі стрінути.

Про ніщо не позабуто. Навіть кожний із подорожних мав свого талізмана-маскота. Артименко помістив навіть в одному із чисел «Вістей» знимку маленького сірого котика, що звався «Фараон», якого узяв з собою в далеку подорож Оляф Геріксон. І цілу біографію цього котика від хвилини уродин на піддаші деревляного домика в Тронємі з матери Ази сірої, старої кітки, (батько не знаний) аж до відїзду в зоряні простори, читали цікаві читачі «Вістей».

І богато, богато дечого більше. Бо Артименко знав, як підійти до читача. Знав, що коли хочеш мати успіх, коли хочеш осягнути задумане, так му­сиш читача засипати такою кількістю друкованого слова, що він безрадно, немов приголомшений стане здавати свою позицію — недовірчивість.

І тому «Вісти» на злість усім конкурентам, а було їх у Київі чимало, сипали надзвичайними ви­даннями, просто, як то кажуть, як з рукава. Чернигівські фабрики паперу, що належали до видав­ництва, не могли наспіти із постачанням потрібної кількости газетного паперу. Щоденний тираж ґа­зети потроївся!!!

Старий Вашківський, червоний на лиці із внутрішної радости та вдоволення ізза перемоги над сво­їми соперниками, ходив по редакційних кімнатах без діла, повторяючи тільки раз-у-раз немов зав­чену фразу:

— Ех, ех, та й молодчина ви, Степане! Їй Бо­гу їдемо в Гімаляї!…

І ходив від столика до столика більш перешкоджуючи  як пособляючи в роботі. Радів, як то кажуть, від щирої душі, хоч нама­гався не показати цього по собі.

Так це не вдавалося йому.