Сторінка:Конан Дойль. Відтятий палець (Львів, 1924).djvu/5

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено

сом на вулиці Бекерстріт. Однак досить часто я відвідував його, а часом намовляв, щоби він зрадив свою старокавалєрську звичку і вступив до нас. Практика моя поволі зростала; мешкав я тоді коло стації Педінґтон і тому до мене зверталося багато залізничих урядників. Один з них, якого мені пощастило вилікувати від затяжної і мордуючої хвороби, голосив на всі боки мою славу і надсилав до мене кождого пацієнта, якого міг захопити.

Одного ранку, перед семою, застукала до моїх дверей служниця зі словами, що прибули два пани з Педінґтону і чекають на мене. Я поспішив убратися, бо вже з досвіду знав, що залізничі випадки по більшости бувають досить тяжкі. Коли я зійшов на долину, з покою вийшов мій давній пацієнт і замкнув за собою старанно двері на ключ.

— Припровадив його сам — сказав він, показуючи пальцем через плече поза собою — тепер він вже не втече!

— Що з ним? — спитав я, бо ся поведінка мойого знайомого доводила, що мусіло статись щось незвичайне з чоловіком, якого він так старанно замкнув в мойому покою.

— То новий пацієнт — прошепотів він тихо. — Я уважав за найкраще особисто припровадити його сюди. Тепер він вже не може вийти. Однак я мушу відійти, любий докторе, бо мене кличуть обовязки.