Сторінка:Конан Дойль. Захований клєйнод (Львів, 1924).djvu/13

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено

— Здається, сей клєйнод був украдений в готелю „Космополітен“?

— Так, 22 грудня, пять день тому. Підозріння пало на бляхаря Джона Горнера, якого обвинувачено в крадіжі камня з касети графині. Всі обставині свідчили проти нього і справу віддано до суду. Здається, маю тут судове справоздання.

Почав шукати по часописах і нарешті знайшов потрібний артикул.

Він був такого змісту:

„Крадіж клєйноду в готелі „Космополітен“.

Джона Горнера, двайцяти шости літ, обвинється в тому, що 22 б. м. украв з касети графині Морцар коштовний клєйнод, відомий під назвою „блакитний карбункул“. Джемс Ридер, готельовий адміністратор посвідчив, що в день, крадіжі впровадив Горнера до убиральні графині, де Горнер мав направити зламані ґрати у комина. Кілька часу він побув у кімнаті разом з Горнером але пізнійше його покликали. Коли Ридер повернув, Горнера вже не було. Зараз же спостеріг, що мале бюрко було зламане, а невеличка сапянова касетка, в якій графиня, як він пізнійше довідався, звичайно ховала свої клєйноди — порожня. Ридер зараз же счинив алярм і того ж вечера Горнера було заарештовано. Камня, однак, не знайшли ані при ньому, ані в його помешканню.

Катерина Кюсек, покоївка графині, зізнала, що почула крик Ридера коли той зауважив крадіж і що коли вбігла до кімнати, знайшла там