Сторінка:Конан Дойль. Пес Баскервілів (б.р.).djvu/43

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено

акції, що я звертаюсь до вас за допомогою. Ця справа дійсно знаменита з деяких точок погляду. Коли йтимете коло крамниці Брадлейя, скажіть, щоб прислав фунт що-найсильніщого грубо покришеного тютюну. Дякую наперед. Було б краще, як би ви не вертались додому аж до вечора. Тоді я буду дуже радий порівняти наші вражіння від цеї надзвичайно інтересної проблєм, з якою ми познайомились оце вранці.

Я знав, що мій друг потребував тиші і самотности в години найбільш інтенсивної, розумової концентрації, підчас якої він зважував кожен атом очевидних даних, будував поперемінні теорії, важив одну проти другої, рішав, які точки були важні, які зайві. Через те я цілий день пробув у свойому клюбі й тільки уве́чері повернувся додому. Була приблизно 9. година, коли я знов опинився в тій самій кімнаті.

Моє перше вражіння, коли я відчинив двері, було, що вибухла пожежа; кімната була така повна диму, що світло від лямпи на столі ледве блимало. Про те, ввійшовши, я заспокоївся, бо це був дим від міцного тютюну, який здушив мені горло так, що я

44