Сторінка:Коротке звідомлення про діяльності Української Академії Наук у Київі за 1919—1924 рр. 1925.pdf/38

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

і друкує нині II том: «Санітарна статистика України. 1877—1914». Академія друкує «Програму для збирання матеріялів по звичаєвому праву».

Головна перешкода в роботі Відділу — малолюдність його штатних співробітників. Спроби поширити склад академиків за останні три роки не мали успіху через те, що в Київі нема відповідних по кваліфікації вчених (або вони фактично не мають змоги працювати в Академії), і через небажання вчених з инших міст переїхати до Київа. При Відділі всього 7 штатних молодших співробітників, з них 1 бібліотекар, і коло 50 позаштатних. Багато роблять останні, проте їх не завсіди можна використати на систематичну роботу в тому напрямку, який бажано з погляду Відділу. Весною 1924 р. Відділ підніс клопотання про поновлення діяльности Інституту для виучування економічної кон'юнктури і народнього господарства України і про заснування Інститутів Наукової Організації Праці і для виучування Радянського Права, — роботу яких можна було-б забезпечити київськими науковими силами.

V.
Установи при Спільному Зібранні Академії.

По-за установами при Відділах, по спеціяльності кожного, як згадано вже, при Академії та її Спільному Зібранні є також ціла низка установ ширшого значіння, що обслуговують не саму