Сторінка:Микола Гнатишак. Історія української літератури, ч. I (1941).djvu/33

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


матеріял ще незрілий до належної переоцінки, доволі численні, схиблені марксівські (Коряк і б. інших) та напів-марксівські (Дорошкевич і ін.) літературно-історичні спроби зі совєтської України, — то й більше нема про кого казати.


Підсумки.

и. Н. Петров, Н. Дашкевич, О. Огоновський, Б. Лепкий, І. Франко, С. Єфремов, М. Возняк і М. Грушевський — ось автори основоположних синтетичних праць про історію української літератури. Ряд цих заслужених істориків літератури досі ще не завершився автором направду повної, модерними науковими методами опрацьованої історії української літератури.

Огляд українських літературно-історичних праць дає С. Єфремов у вступі до своєї «Історії українського письменства». Далеко спеціяльніші списки знаходимо у М. Возняка в бібліоґрафії до поодиноких томів його «Історії української літератури».

Критичний перегляд історіоґрафії української літератури і докладніший розгляд праць М. Возняка та М. Грушевського дав автор цих рядків у наукових виданнях Бреслявського Інституту для досліду східньої Европи.