Сторінка:Накази Укрдержархіву України Ч. I (2016).djvu/8

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

ЦЕПК схвалено проекти переліків документів із строками зберігання документів, що створюються під час діяльності Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної служби зовнішньої розвідки України.

Разом з тим, у сфері формування Національного архівного фонду залишається низка невирішених питань.:

Станом на 01.01.2016 установами описано лише 68% документів НАФ, що може спричинити втрату документів НАФ та уповільнити поступовий перехід на електронний документообіг.

В архівних підрозділах юридичних осіб - джерел комплектування державних архівних установ, Інституту архівознавства Національної бібліотеки України ім. Вернадського, галузевих державних архівах, архівних відділах міських рад понад встановлені роки зберігаються понад 2 мільйони 307 тисяч од. зб. документів НАФ.

Через відсутність вільних площ не комплектуються державні архіви Львівської, Харківської, Чернівецької областей, міста Києва.

Потребує законодавчого врегулювання порядок передавання на архівне ’зберігання виборчої документації.

Кількість діючих трудових архівів не достатня для забезпечення зберігання документів, необхідних для соціального захисту громадян.

Наближення діяльності архівних установ до потреб громадянського суспільства шляхом запровадження сучасних інформаційних технологій, нормативне врегулювання питань роботи з електронними документами та їх підготовки до передавання на архівне зберігання були одним із пріоритетів у Діяльності Укрдержархіву у звітному періоді.

Здійснювалися заходи щодо впровадження Порядку роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки до передавання на архівне зберігання, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 11.11.2014 № 1886/5.

Зазначені питання були одним з пріоритетних напрямів і наукових досліджень. Протягом року на основі аналізу метаданих розроблено вимоги щодо структури та змісту метаданих електронного примірника опису справ постійного зберігання та обкладинки архівної електронної справи, що будуть використані архівними установами для забезпечення архівного зберігання та обліку електронних документів у відповідності до «Порядку роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки до передавання на архівне зберігання».

Водночас, залишається низьким рівень впровадження електронного документообігу відповідно до Порядку роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки до передавання на архівне зберігання в установах - джерелах формування НАФ.

Незадовільний стан матеріально-технічної бази у державних архівних установах, а також у багатьох установах-джерелах формування НАФ не дає змоги створити автоматизовані робочі місця архівістів для організації своєчасної та якісної роботи з передавання-приймання електронних документів на постійне зберігання.

У звітному періоді забезпечувалася реалізація державної політики у сфері створення та ефективного функціонування страхового фонду документації.