Сторінка:Наукові установи та організації УСРР (1930).pdf/183

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
МЕДИЧНІ НАУКИ
ПАТОЛОГО-АНАТОМІЧНА КОМІСІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ НАУК
Київ, вул. Короленка, 55

Заснована 1927 року. Голова комісії — академік, патолог-анатом Мельников-Разведенков М. Ф. Зам. голови професор патолог-анатом Кучеренко П. О. Члени комісії: доктори медицини Смірнова-Замкова О. Ів. і Квятковський Г. І. Секретар — д-р Соловйов Б. М.

Комісія провадить науково-дослідчу роботу в галузі патологічної анатомії, експериментальної цитології, експериментальної патології, фізичної та колоїдної хемії та інше.

Праці та звіти комісії про наслідки роботи друкується в руських журналах («Врачебное дело», «Украинский медицинский архив») та в чужоземних (Centralblatt f. Pathologie, Zeitschrift f. Krebsforychung, Biologia generalis, Arch. internat. de Medic. Esperiment. та інші).

При комісії закладені: 1) Бюро для підготовчих робіт у справі скликання міжнароднього Конгресу патологів; 2) Всеукраїнський Пантеон учених; 3) Центральний музей національної, расової та географічної патології; 4) Бюро вивчання кров'яних угруповань.

ВЕТЕРИНАРНО-БАКТЕРІОЛОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Київ, Кирилівська вул., 107-а

Заснований 1924 року (з 1917 р. до 1924 р. — бактеріологічна лябораторія). Три відділи: 1. Дослідницький (Зав. Козелкін П. М.); 2) Вакційний (Зав. Івашутич В. О.) і 3) Сироватковий та Антиробічний (Горянов К. Т.). Співробітники: лікар-епізоотолог Порицький Г. М. і асистент Лемішко П. М.

Інститут у віданні Наркомзему, бюджет 1927–28 р. коло 40.000 карб.

З 1926 року Ін-тут провадить науково-дослідницькі роботи в галузі вивчення антиробічних щепінь свійським тваринам і відшу-