Сторінка:Наукові установи та організації УСРР (1930).pdf/188

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Лопатицька Р. П.) 4. Пастерівський (Зав. д-р Цвіткіс І. І., старш. асистент прив.-дод. Колдаєв Б. М.). 5. Малярійний (Зав. д-р Лепехін Є. І., асистенти: Рибинський С. В. і Одріна О. І.). 6. Вакційний (доктори Бородай М. П. і Спаський Н. Н.).

Директор інституту - проф. Нещадименко М. П. Помічник директора - д-р Менійович К. Г.

Інститут у віданні Наркомздоров., на державному бюджеті (1927 року інститутові з держбюджету відпущено 117.200 крб., з місцевого бюджету - 5.837 крб. і з фонду меддопомоги застрахованим 1.900 крб.). Крім того, інститут мав спеціяільні кошти (доходи інституту) в розмірі 43.427 крб.).

Інститут провадить науково-дослідну й науково-практичну роботу в галузі епідеміології, сірчанобактеріології, а також виробляє лікувальні та запобіжні бактеріологічні препарати.

За останні роки інститут провадив дослідницьку роботу в напрмку вивчення епідемічности прикріплених до інституту округ України, провадив роботи з епідеміології, шкарлятини, малярії, вивчав висипно-тифозне питання.

На ближчий час накреслено продовжувати роботи над шкарлятиною, культурою В. С. D., продовжувати дальше експериментальне вивчання інфекцій та аналізи явищ імунітету тощо.

Праці інституту друкується в російських журналах: «Врачебная газета», «Врачебное дело», «Профилактическая медицина», «Журнал экспериментальной биологии медицины» та в інших, а також у чужоземних: Zeitschrift f. Immunität, Zeitschrift f. Krebsforschung, Virchiov's Archiv, «Klinische Woichenschrift» та інших.

ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ДЕРМАТО-ВЕНЕРОЛОГІЧНИЙ
ІНСТИТУТ імени д-ра Є. С. ГЛАВЧЕ
Одеса, вул. Мерiнга, № 79

Заснований 1917 року і є наукова, інавчальна і практична установа для боротьби з венеричними хворобами. Інститут складається з таких відділів: 1. Соціальної венерології (Зав. д-р Хорошін М. Г.). 2. Експериментальний (Зав. д-р Бродський Л. Л.) і 3. Стаціонарний з поліклінікою та відділками: 1) чоловічий шкірно-венеричний (Зав. д-р Фельдман А. А.); 2) жіночий шкірно-венеричний (Зав. д-р Перкель І. Д.); 3) дитячий сифілітичний (Зав. Мгебров М. Г.); 4) чоловічий сечополовий (Зав. д-р Лейтес Л. Р.); 5) жіночий сечополовий (Зав. д-р Ландесман А. І.) і 6) шкірний (Зав. д-р Мгебров М. Г.).

При інституті є Консультація з полового питання і нічний пункт швидкої противенеричної допомоги.

Директор інституту - д-р Хорошін М. Г.