Сторінка:Наукові установи та організації УСРР (1930).pdf/201

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
НАУКОВО-ДОСЛІДЧА КАТЕДРА КЛІНІЧНОЇ МЕДИЦИНИ ПРИ КИЇВСЬКОМУ МЕДІНСТИТУТІ
Київ, бульвар Шевченка, № 15

У віданні Укрнауки Наркомосу УСРР, має секції терапії та гінекології. Керівник. к-ри проф. Волкович М. М., керівник секції гінекології проф. Писемський Г. Ф. Дійсні члени: проф. Маньківський Б. Н., проф. Тижненко А. М., проф. Черняхівський Є. Г. Наукові співробітники: Базилевич І. В., Василенко В. Х., Захаржевський В. К., Ковтунович Г. П., Левін А. М., Мардерштейн І. Г., Окропарідзе М. Ю., Стрільчук Б. В. Аспірантів 20.

Дослідження клінічного та клініко-лябораторного характеру.

Праці катедри друкується в різних медичних журналах («Українські медичні вісті» та інш.).

КАТЕДРА НАРОДНЬОГО ЗДОРОВ'Я ВУАН
Київ, вул. Чудновського 2

Катедру засновано у 1921 р. Завдання — вивчення загального стану здоров'я людности України в давньому і тепер та чинників, що впливають на нього. Окрему увагу приділяється вивченню розвитку пошесних хвороб на Україні.

Керівник катедри — акад. Корчак-Чепурківський Овксент Васильович. У 1928–29 р. за штатом було 2 посади наукових слівробітників. На одній працює Корчак-Чепурківський Ю. О., друга посада (новозаснована) не була ще обсажена у 1928–29 р.

В 1928–29 р. праця велася переважно над вивченням нових матеріялів про смертність на Україні, зокрема, про причини смерти. В цій справі є контакт з ЦСУ УСРР та Статбюро НКОЗдор.

При катедрі є кабінет профілактичної медицини та бібліотека. В 1929 р. почато роботу над закладанням Всеукраїнського музею Гігієни та Санітарії (відкрити гадають на ювілейне свято ВУАН).

НАУКОВО-ДОСЛІДЧА КАТЕДРА ХІРУРГІЇ
Київ, Медичний інститут

Керівник катедри проф. Писемський Г. Ф. Дійсні члени: Черняхівський Є. І. Наукові співробітники: Ковтунович Г. П., Захаржевський В., Окропарідзе М. Ю., Мардерштейн І. Г. і Дмитрук Я. Д. 4 аспіранти. Катедра у віданні Укрнауки.