Сторінка:Наукові установи та організації УСРР (1930).pdf/204

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

приват-доцент Корхов І. П., Коган-Ясний), 2. Клінічна (Зав, проф. Кудінцев І. В. Дійсні члени: проф. Пржевальський Б. Г., Філіопов Н. Н., Войташевський Я. П.) і 3. Офталмологічна (тимч. зав. (д-р Замковський Я. Г.). Завідувач катедри профес. Шамов В. Н. Наукові співробітники катедри: Александровський, Вороний Ю. Ю., Монал кін Т. Б., Федоров Г. Г. і Федоровський А. А.

Катедра у віданні Укрнауки, використовує клінічний та лябораторний матеріал відповідних клінік (факультетської, хірургічної і офтамологічної) медінституту.

Секція експериментальної хірургії в основному розробляє питання пересадження тканин і органів, а також вивчає проблему резистентности хірургічних хворих.

Клінічна секція до пляну своєї роботи заводить вивчення клініки хірургічних хворих.

Офталмологічна секція провадить детальну розробку анатомії та фізіології ока, а також питань консервативного та оперативного лікування в зв'язку з клінікою.

Наближчий час накреслені основні теми: вивчити питання пересаджування залоз внутрішньої секреції, вивчити методи пересаджування залоз від трупів і конституційні особливості відхилення в функціях найважливіших систем і органів, що впливають на риск хірургічних операцій.

Праці катедри друкується в хірургічних та загальномедичних журналах поточної руської, української та чужоземної літератури.

КАТЕДРА Й ЛЯБОРАТОРІЯ МЕДИЧНОЇ МІКРОБІОЛОГІЇ ХАРКІВСЬКОГО МЕДІНСТИТУТУ
Харків, вул. К. Лібкнехта, Медінститут

Заснована 1913 року. Зав. катедри проф. Гріньов Д. І. Старш. асистент д-р Утевська С. Л., асистенти д-р Миронов С. Г., Баранова Р. І., Деркач В. С.

Катедра є науково-допомічна установа при медичному інституті і утримується коштами Наркомосу.

Катедра провадить науково-дослідницьку роботу в різних наукових проблемах і науково-практичних питаннях в галузі мікробіології та імунітету.

За 1926-27 р. проведено такі роботи: «Изменение крови и окислительные процессы при экпериментальном туберкулезе», «Спирохеты и спирохезоиды в полости рта», «Роль и значение стафилококка в полости рта».