Сторінка:Наукові установи та організації УСРР (1930).pdf/210

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

поточним санітарно-технічним наглядом за виробництвом і підприємствами.

Більше як за два роки проведено роботи в справі вивчення:
а) умовин праці в окремих цехах паровозобудівельного заводу;
б) умовин праці жінок на емальзаводі;
в) умовин праці вибійників в антрацитових копальнях;
г) умови праці в кокусовій дробарці металюрґійного заводу та інш.

На ближчий час накреслено продовжувати зазначені роботи — вивчати метеорологічний фактор у шахтах, вивчати умовини праці на кокусобензолових заводах.

Праці друкується в журналах: «Санитарная охрана труда» (Харків) і «Гигиена труда» (Москва).

Лабораторія утримується коштом Наркомпраці і почасти за гроші від самоокупности.

ЛАБОРАТОРІЯ ПРИ САНІТАРНІЙ ІНСПЕКЦІЇ КИЇВСЬКОГО ОКР. ВІДДІЛУ ПРАЦІ
Київ, Пушкінська, № 4

Заснована 1925 року. Санітарні інспектори Соловйов Н. В., Зайчик В. І., Брагинський П. Л., Фішман К. П. Зав. лабораторії — Соловйов Н. В.

Лабораторія утримується на спеціальні кошти Наркомпраці.

Лабораторія виконує поточну роботу, зв'язану з санітарним наглядом за підприємствами, і плянову роботу — вивчає умовини праці.

Основні роботи, що вийшли з лабораторії: Н. В. Соловйов — «Санитарное состояние Киевских типографий», Бєлєнькая К. Б. — «Исследование пыли на 5-й махорочной фабрике в Киеве»; Фішман К. П. — «Санитарные условия труда на мельнице в Киеве»; її ж — «Условия труда и профвредности на кожзаводах Киевщины»; Брагинський П. Л. — «Температурные условия труда в закалочных печах стеклозаводов Киевщины»; його ж — «Заболевания носоглотки у рабочих лабораторий керамических красок Фарфор-фаянс треста»; Зайчик В. І. — «Профвредности на киевском асфальтовом заводе Коксобензола».

Праці лябораторії друкується в журналах: «Гигиена труда»,«Санитарная охрана труда», «Сборник работ санинспекции на Украине», «Профилактическая медицина», «Врачебное дело» тощо.

На ближчий час накреслено такі теми: умови праці на київській каналізації; вентиляційні установки на заводах Київщини; вивчення умов праці робітників медико-санітарної справи; умови пращі робітників харчової промисловости.