Сторінка:Описування документів особового походження діячів образотворчого мистецтва (живописців, графіків, скульпторів).djvu/9

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

 · Станкова графіка (підсерія)

  […]

 […]

В наведеному прикладі схеми систематизації творчих документів художників твори образотворчого мистецтва розділено на серії та підсерії за видом образотворчого мистецтва (у межах підрозділу «Твори образотворчого мистецтва»), живопису (у межах серії «Живопис»), графіки (у межах серії «Графіка»), до якого вони належать. Диференціацію на рубрики здійснено за жанром (у межах підсерії «Станковий живопис») і видом (у межах підсерії «Книжкова графіка») робіт. Підрубрики виокремлено з огляду на професійну приналежність зображених на картинах людей (у межах рубрики «Портрети»); назву міст, краєвиди яких відтворено на полотнах (у межах рубрики «Пейзажі»); тональність, в якій написано картини (у межах рубрики «Натюрморти»); час, коли жили і творили українські письменники, художнє оформлення обкладинок книжкових видань літературних творів яких здійснено (у межах рубрики «Обкладинки»), Поділ на справи проведено за технікою виконання творів образотворчого мистецтва[1] (у межах підрубрик, які об'єднують живописні роботи), а також за іменем українських письменників (у межах підрубрик «Книжкові видання літературних творів дореволюційних українських письменників» і «Книжкові видання літературних творів пореволюційних українських письменників»)[2].

Що стосується порядку розташування структурних одиниць[3], для серій, підсерій, рубрик його визначено місцем того чи іншого виду або жанру

  1. Справедливо тільки для оригіналів живописних робіт. Що ж до їхніх репродукцій, вони об’єднані у справи без урахування техніки виконання творів.
  2. Порядок розподілу творів образотворчого мистецтва, покладений нами в основу наведеного прикладу схеми систематизації творчих документів художників, у жодному разі не претендує на універсальність: для кожного фонду його треба визначати окремо, виходячи з кількісного (обсяг робіт) та якісного (жанр і техніка їхнього виконання, ступінь завершеності тощо) складу творів образотворчого мистецтва, що відклалися в ньому.
  3. Маємо на увазі послідовність розташування серій у межах підрозділу, підсерій у межах серій, рубрик у межах підсерій, підрубрик у межах рубрик, справ у межах підрубрик.