Сторінка:Петрів А. Економічне розуміннє історії. 1922.pdf/9

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


З отсим томиком починаємо видавництво популярно-наукової бібліотеки для українського робітництва.

В теперішню пору зросло велике бажання в робітника запізнатися з ріжними науками. Наша література не богата ще в такі твори. Хоч і є деякі, то для робітників не приступні: або за великі, що робітник не має часу на їх: читаннє, або за дорогі, що робітник не може їх ся докупити, або написані такою мовою, що робітник не може їх зрозуміти.

Ми будемо старатися ті трудности оминути і видавництво це зробити під кожним взглядом видавництвом робітничим — то є щоб воно відповідало всім вимогам робітника. Щоб було таке, короткого і повного змісту, а передовсім, щоб кожний предмет був ясно і зрозуміло написаний.

До співробітництва є запрошені всі виднійші наші наукові сили. Крім цего будемо перекладати найкращі чужі твори.

З огляду, що наука по економічному питанню є найважнійшою для робітника, тому починаємо наше видавництво “Економічним Розуміннєм Історії”. На повищу тему малобся появити пять чисел в такім порядку: I. Вступ; II. Початки суспільної орґанізаціі; III. Невільництво (кріпацтво); IV. Феодалізм; V. Капіталізм і індустріяльна революція. Посім прийде соціольоґія (наука про суспільну орґанізацію) і другі.

Поява дальших чисел бібліотеки залежати ме в повні від успіху першого числа. Скорше розійдеться перше число, то й скорше появиться друге, бо покладних гроший в нас нема, а які малисьмо, то зужилисьмо на видання першого числа. Тому всі ті, що вважають це наше видавництво конечним повинні занятися його поширенням. Коли воно станеся так як ми плянуємо, то видавництво це скоро переміниться в періодичне — місячне а навіть тижневе. Але все те — ще раз повторимо — залежати-ме від його успіху. Для того просимо всіх прихильників освіти поможіть нам в нашім ділі! Поширюйте просвіту поміж нашим робітництвом! Хай не буде ані одного робітника між Вами, який не читав-би нашої бібліотеки. Памятяаймо, що в просвіті наша будучність!

Всяку комунікацію адресувати: A. Petriw, 33 Lang St., Rochester, N. Y., U. S. A.

Видавництво.