Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/18

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Природно-заповідний фонд Київської області



тварин і рослин та поліпшення умов для задоволення рекреаційних потреб населення постановлено затвердити Перелік цінних природних територій, що резервуються для першочергової організації у 1994—1996 роках нових та розширення існуючих природних заповідників, національних природних парків, заказників і пам’яток природи загальнодержавного значення. В указі прописується зміст та ідеологія резервування територій під заповідання, що в значно більш урізаному вигляді відображено у відповідній частині Закону України «Про природно-заповідний фонд України». Зокрема, указ означає такі вимоги до зарезервованих під створення ПЗФ територій:

– території, зазначені в додатку, залишаються у віданні землевласників та землекористувачів і використовуються за їх цільовим призначенням.

– на землях, що резервуються, не допускається без погодження з Міністерством охорони навколишнього природного середовища України промислове, господарське, дачне та інше будівництво, проведення меліоративних робіт, розорювання та залісення цілинних і перелогових земель та інша діяльність, яка може призвести до знищення або руйнування цінних природних комплексів та об’єктів, що підлягають заповіданню.

– до прийняття рішення про створення або розширення в установленому порядку природних заповідників та національних природних парків землі, що резервуються, залишаються у державній власності й приватизації не підлягають. У разі передачі до комунальної чи приватної власності земель, зарезервованих для наступного заповідання в інших категоріях природно-заповідного фонду, землевласники зобов’язані додержуватися режиму їх охорони та використання, визначеного статтею 2 цього Указу.

– Міністерство охорони навколишнього природного середовища України разом з обласними державними адміністраціями за участю Національної академії наук України мають забезпечити розробку проектів та підготовку інших матеріалів для організації в межах зарезервованих територій природних заповідників, національних природних парків, інших заповідних об’єктів.

З числа зарезервованих Указом територій в межах Київської області є дві:

– урочище «Мутвицьке» (Макарівський р-н, 785 га). Добре збережений у природному стані лісо-болотний комплекс, типовий для Українського Полісся.

 

16