Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/96

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Природно-заповідний фонд Київської області



121. Гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Дзвінкова криниця»

Гідрологічна пам’ятка розташовується на території Старопетрівського лісництва ДП «Київська лісова науково-дослідна станція» – кв. 163 вид. 12 в адміністративних межах Новопетрівської сільської ради Вишгородського району та займає площу 2,5 га. Об’єкт оголошено рішенням тринадцятої сесії Київської обласної ради двадцять третього скликання від 5 жовтня 2000 року № 231-12 ХХІІІ.

Унікальне історичне джерело, яке розташоване в урочищі «Дзвінки» поблизу Межигірського монастиря (с. Нові Петрівці), який був відомий з часів Київської Русі. У період свого розквіту мав п’ять церков, зокрема і Спасо-Преображенський собор, в ХІV— ХVІІІ століттях Межигірський монастир був військовим монастирем Запорізької Січі, утримувався коштом козаків і вони мали притулок на схилі життя при монастирському шпиталі. Вважається, що вода Дзвінкової криниці цілюща. Дзвінкову криницю відвідували такі відомі історичні постаті: Тарас Шевченко, Павло Скоропадський.

Джерело: Положення про Гідрологічну пам’ятку природи місцевого значення «Дзвінкова криниця».

122. Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Тюльпанові дерева»

Об’єкт розташовується в м. Сквира, Селекційна, 1, Сквирської дослідної станції та займає площу 0,02 га. Оголошено рішенням 13 сесії Київської обласної ради ХХІІІ скликання від 05.10.2000 р. № 231-13-ХХІІІ.

Тюльпанове дерево з родини магнолієвих – реліктова рослина, за даними палеонтології відома ще з крейдяного періоду. Вона походить з Північної Америки, де зростає від центральних та східних штатів Сполучених Штатів Америки до Північної Мексики. З ХVІІ століття як високодекоративне швидкоросле дерево введено в культуру рядом європейських країн, у тому числі і Україною. Екземпляри тюльпанового дерева на станції мають вік близько 40 років, висоту – 16 м, діаметром до 25 см.

Джерело: Положення про Ботанічну пам’ятку природи місцевого значення «Тюльпанові дерева».

123. Комплексна пам’ятка природи місцевого значення «Городище»

Пам’ятка природи створена рішенням виконкому Київської об-

94