роткострокові довгові зобовязання за приняті продукти і т. д.
§§ 121-124 16. За доби, коли розпочато усуспільнення засобів виробу вивласненням капиталістів, державна власть перестає бути паразитним аппаратом, котрий стоїть понад продукційним процесом; вона починає перетворюватися в орґанізацію, яка безпосередньо виконує функції управління господарством країни, і постільки ж державний бюджет стає бюджетом усього народного господарства в цілости.
За сих умовах збалансування доходів і розходів здійсниме лише при правильнім улаштуванню державного планового виробу й розділення продуктів. Що ж до покриття безпосередніх державних видатків за переходової доби, то Р. К. П. стоятиме за перехід від системи контрибуцій з капиталістів, котра була історично необхідною й законною за першого часу соціялістичної революції, до поступового подоходного й помаєткового податку. А поскільки сей податок переживає сам себе наслідком широко переведеної експропріяції маєтних кляс, покриття державних розходів мусить будуватися на безпосереднім призначенню частини доходів від ріжних державних монополій в дохід держави.
§§ 125-123 17. Змагаючися до розвязання мешкального питання, особливо загостреного за час війни, совітська власть експропріювала повністю всі доми капиталістичних домоволодільців і передала їх мійським совітам; перевела масове переселення робітників з передмість в доми буржуазії, передала найліпші з них робітничим орґанізаціям, при чім перебрала на себе й кошти прилаштування і розпочала заосмотрення робітничих родин меблями і т. д: Завдання Р. К. П. є йти далі означеним шляхом і, не звужуючи інтересів некапиталістичного домоволодіння, всіми силами змагатися до поліпшення мешкальних відносин робучих мас, усунути перенаселення і антисанітарність старих мійських кварталів, зносити непридатні приміщення, перебудовувати старі, будувати нові, відповідаючі новим життєвим умовам робітничих мас і раціонально розселяти працюючих.