Сторінка:Рішення Вінницького облвиконкому від 29.08.1984 №371.pdf/3

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
Додаток 1

до рішення виконкому Вінницької обласної Ради народних депутатів від 29.08.84 № 371

 
КЛАСИФІКАЦІЯ
територій та об'єктів природно-заповідного фонду Української РСР
Категорії територій та об'єктів природно-заповідного фонду Загальна характеристика категорій територій та об'єктів природно-заповідного фонду Хто утворює або визначає
Державний заповідник республіканського значення Державний заповідник створюється з метою збереження в природному стані типових або унікальних для даної ландшафтної зони природних комплексів з усією сукупністю їх компонентів, вивчення природного ходу процесів і явищ, що проходять в них, і розробки наукових основ охорони природи.

Ділянки землі, її надр і водних просторів з усіма природними об'єктами, що знаходяться в їх межах, вилучаються з господарської експлуатації і передаються у безстрокове користування державному заповіднику.

Рада Міністрів УРСР
Державний природний національний парк Державний природний національний парк створюється з метою збереження природних комплексів, що мають особливу екологічну, історичну та естетичну цінність у зв'язку з сприятливим поєднанням природних те культурних ландшафтів, і використання їх в рекреаційних, освітніх, наукових та культурних цілях.

Ділянки землі, її надр та водних просторів з усіма природними об'єктами, що знаходяться в їх межах, вилучаються з господарської експлуатації і передаються в користування державному природному національному парку. Територія державного природного національного парку може включати також ділянки землі та водних просторів інших землекористувачів.

Рада Міністрів УРСР