Сторінка:Рішення Вінницького облвиконкому від 29.08.1984 №371.pdf/5

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

продовження додатка 1

1. 2. 3.
Державний зоологічний парк Державний зоологічний парк створюється з метою збереження та вивчення у спеціально створених умовах об'єктів дикої фауни для науково-освітніх, пізнавальних та науково-дослідних цілей. Земельні ділянки передаються державним зоологічним паркам у безстрокове користування. Рада міністрів УРСР
Державний парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва:
а) республіканського значення Найбільш видатні зразки паркобудівництва. Беруться під охорону у естетичних, наукових, природоохоронних та оздоровчих цілях. Державний комітет УРСР по охороні природи
б) місцевого значення Цінні зразки паркобудівництва. Беруться під охорону в естетичних, наукових, природоохоронних та оздоровчих цілях. Виконавчий комітет обласної, Київської та Севастопольської міських Рад народних депутатів.
Державне заповідне урочище Лісові, степові, болотні та інші природні комплекси, що мають велике наукове, природоохоронне та естетичне значення. Виділені з метою їх збереження в природному стані. Виконавчий комітет обласної, Київської та Севастопольської міських Рад народних депутатів.

Примітка: 1. Оголошення території (акваторії) державним заказником, державною пам'яткою природи, державним парком-пам'яткою садово-паркового мистецтва та державним заповідним урочищем проводиться без вилучення земельної ділянки (водного об'єкту) у землекористувачів (водокористувачів).

2. При організації територій природно-заповідного фонду в лісах, незалежно від того, в чиєму користуванні вони перебувають, в разі необхідності встановлення або зміни їх категорії захисності питання про це вирішується відповідно до Положення про порядок порушення і розгляду клопотань про віднесення лісів до категорій захисності, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 9 квітня 1981 р. № 172 (ЗП УРСР, 1981 р. № 5, ст. 36).


Секретар виконкому

В.А. Мустафін