Сторінка:Сильосні культури. 1933.pdf/10

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

2. Молочні корови, що їх годують сильосом, не зменшують видоїв проти видоїв при годівлі зеленим кормом улітку, чого не можна мати від годівлі сухими кормами.

3. Кормові культури можна сильосувати навіть за такої погоди, коли сушити та збирати їх на сіно майже не можна, бо вони загинуть.

4. Засильосувавши, можна використати на корм худобі такі культури, що мають велике цупке стебло й що в іншому вигляді їх можна використати лише на 60–75%. Крім того, на сильос можна використати майже всі відходи городнього господарства — гичку, бадилля тощо, які при наших умовах витрачаються марно.

5. Із забур'янених засівів кормових культур можна мати лише погане сіно, а засильосувавши цю масу — одержимо добрий сильос і водночас знищимо насіння бур'янів, не давши йому достигнути.

6. Годівля сильосом коштує далеко дешевше від годівлі корінняками при майже однаковій продуктивності тварин.

7. Виконуючи всі правила засіву, догляду та збирання сильосних культур, що їх визначено в аґромінімумі, ми водночас виконуємо величезної ваги завдання XVII партконференції про збільшення продуктивности тваринництва та настанови III Всеукраїнської партконференції про боротьбу з втратами в сільському господарстві.

Культура на сильос

Культур, які можна висівати спеціяльно на сильос в умовах України, є багато. Краще сказати, сильосувати можна майже всі рослини, що дають соковиту зелену масу.

Але тут ми спинимося лише на тих культурах, що дають найкращий господарсьий ефект при сильосуванні. Кращі сильосні культури є ті, що мають у собі найбільше поживних речовин і що при годівлі худоби можуть дати найдешевшу одиницю продукції. Крім того, добирати треба ту сильосну культуру, яка дає нам з одиниці площі найбільше зеленої соковитої маси й має найкоротший веґетаційний період.

Культивувати на сильос можна дуже багато кормових культур, наприклад: конюшину, люцерну, еспарцет, буркун, вику яру, суданку, сорґо, могар, соняшник, кукурудзу, мішані засіви сої тощо.

Проте, не всі з перелічиних культур господарству вигідно культивувати на сильос. Ми спинимося тут, головно, на тих рослинах, які відомі широким колам колгоспників і робітників радгоспів. Дослідні заклади довели вигідність сильосних культур, і тому плянувальні органи вже заплянували площі під певні сильосні культури на весняну засівну кампанію 1933 року. Зупинившись на загальних питаннях кормової проблеми й сильосу, перейдимо конкретно до сильосних культур, до аґротехніки цих